IBM udostępnia serwis WAP

Pod koniec roku 2002 firma IBM uruchomiła własny serwis WAP (Wireless Application Protocol), który funkcjonuje obecnie w 50 krajach. Polska znalazła się w czołówce państw, które jako pierwsze zaoferowały użytkownikom mobilnego Internetu własne strony IBM z lokalną zawartością. IBM jest jedną z nielicznych dużych firm branży IT, które na taką skalę uruchomiły własny serwis oparty na protokole WAP.

Na całym świecie jest ponad 77 milionów osób korzystających z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Liczba ta do końca bieżącego roku osiągnie 190 milionów. To właśnie z myślą o użytkownikach bezprzewodowego Internetu powstał korporacyjny portal IBM dostępny poprzez protokół WAP. Klienci korzystający z urządzeń obsługujących standard WAP (takich jak nowoczesne telefony komórkowe oraz urządzenia PDA, czyli Personal Digital Assistant) mają teraz dostęp do najważniejszych, a przy tym aktualnych, informacji korporacyjnych dotyczących firmy IBM. Zawartość serwisu WAP jest ciągle wzbogacana i aktualizowana z myślą o jeszcze lepszym dostosowaniu do potrzeb użytkowników.

“IBM jest skłonny zaangażować znaczne środki w dostarczanie informacji i aplikacji, których użytkownicy bezprzewodowego Internetu potrzebują do lepszego wykonywania swojej pracy” – powiedział David Leip, Corporate Webmaster w firmie IBM.

Pod adresem: http://wireless.ibm.com/pl można między innymi znaleźć najświeższe wiadomości dotyczące IBM (premiery produktów, nowe kontrakty) – zarówno z rynku polskiego, jak i wydarzenia globalne. Dla inwestorów przewidziano kategorię “Cena akcji IBM”, w której znajdują się najświeższe notowania giełdowe korporacji. Nowy serwis WAP umożliwia także zdobycie innych praktycznych informacji o IBM: portal zawiera wyszukiwarkę danych kontaktowych do pracowników IBM na całym świecie. Po wpisaniu nazwiska wyszukiwarka znajduje telefon i adres e-mailowy danej osoby (można również uzyskać kontakt ogólny do polskiego biura IBM lub do działu handlowego). Dział “Urządzenia przenośne” prezentuje produkty IBM przeznaczone dla mobilnego i bezprzewodowego sprzętu teleinformatycznego. Z polskiej strony serwisu można w dowolnej chwili przenieść się na którykolwiek z 50 serwisów WAP IBM w innym kraju, aby skorzystać z lokalnej zawartości opracowanej w języku danego kraju.

http://wireless.ibm.com/pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

dev.js Online #16
02.03.2021
Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry