IBM udostępnia serwis WAP

Opublikowano: 20 stycznia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pod koniec roku 2002 firma IBM uruchomiła własny serwis WAP (Wireless Application Protocol), który funkcjonuje obecnie w 50 krajach. Polska znalazła się w czołówce państw, które jako pierwsze zaoferowały użytkownikom mobilnego Internetu własne strony IBM z lokalną zawartością. IBM jest jedną z nielicznych dużych firm branży IT, które na taką skalę uruchomiły własny serwis oparty na protokole WAP.

Na całym świecie jest ponad 77 milionów osób korzystających z bezprzewodowego dostępu do Internetu. Liczba ta do końca bieżącego roku osiągnie 190 milionów. To właśnie z myślą o użytkownikach bezprzewodowego Internetu powstał korporacyjny portal IBM dostępny poprzez protokół WAP. Klienci korzystający z urządzeń obsługujących standard WAP (takich jak nowoczesne telefony komórkowe oraz urządzenia PDA, czyli Personal Digital Assistant) mają teraz dostęp do najważniejszych, a przy tym aktualnych, informacji korporacyjnych dotyczących firmy IBM. Zawartość serwisu WAP jest ciągle wzbogacana i aktualizowana z myślą o jeszcze lepszym dostosowaniu do potrzeb użytkowników.

„IBM jest skłonny zaangażować znaczne środki w dostarczanie informacji i aplikacji, których użytkownicy bezprzewodowego Internetu potrzebują do lepszego wykonywania swojej pracy” – powiedział David Leip, Corporate Webmaster w firmie IBM.

Pod adresem: http://wireless.ibm.com/pl można między innymi znaleźć najświeższe wiadomości dotyczące IBM (premiery produktów, nowe kontrakty) – zarówno z rynku polskiego, jak i wydarzenia globalne. Dla inwestorów przewidziano kategorię „Cena akcji IBM”, w której znajdują się najświeższe notowania giełdowe korporacji. Nowy serwis WAP umożliwia także zdobycie innych praktycznych informacji o IBM: portal zawiera wyszukiwarkę danych kontaktowych do pracowników IBM na całym świecie. Po wpisaniu nazwiska wyszukiwarka znajduje telefon i adres e-mailowy danej osoby (można również uzyskać kontakt ogólny do polskiego biura IBM lub do działu handlowego). Dział „Urządzenia przenośne” prezentuje produkty IBM przeznaczone dla mobilnego i bezprzewodowego sprzętu teleinformatycznego. Z polskiej strony serwisu można w dowolnej chwili przenieść się na którykolwiek z 50 serwisów WAP IBM w innym kraju, aby skorzystać z lokalnej zawartości opracowanej w języku danego kraju.

http://wireless.ibm.com/pl

Sylwester KozakIBM udostępnia serwis WAP

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.