IBM wprowadza wydajny serwer sieciowy klasy podstawowej

Opublikowano: 27 lutego 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

IBM ogłosił wprowadzenie najnowszej generacji technologii procesorowej do serwerów unixowych klasy podstawowej, co umożliwi osiągnięcie ponad trzykrotnie większej wydajności niż porównywalne serwery firmy Sun.

Oparty na mikroprocesorze POWER4+™ nowy eServer pSeries 630 jest najsilniejszym serwerem klasy podstawowej (4-procesorowym), który umożliwia osiągnięcie wydajności 3,5-krotnie większej niż w przypadku maszyn V480 firmy Sun [1]. Nowy system eServer stanowi przełom również w sensie ekonomicznym; jego cena jest ustalona na rozsądnym poziomie, klienci nie muszą więc iść na kompromis w zakresie niezawodności ani wydajności.

„Pochodzące z technologii mainframe cechy charakterystyczne platformy eServer p630 z technologią POWER4+, obejmujące partycjonowanie i dynamiczne zarządzanie zasobami, oferowane w ramach serwera klasy podstawowej, są dla nas bardzo istotne, – powiedział Ed Jurica, dyrektor ds. informatyki w firmie Fossil, która należy do światowych liderów w branży zegarków i stylowych akcesoriów. „Posiadanie systemu eServer p630 opartego na procesorze POWER4+ dokładnie odpowiada naszym długoterminowym planom technologicznym zakładającym nabycie rozwiązań oferujących nam najwyższą wydajność za możliwie najniższą cenę.”

„Wejście technologii mikroprocesorów POWER4+ w kategorię serwerów klasy podstawowej stanowi dla klientów kolejny wyznacznik w definiowaniu proporcji ceny do jakości,” – powiedział Karl Freund, wiceprezes, IBM eServer pSeries. „eServer p630 z technologią POWER4+ posiada przystępną cenę i zapewnia klientom bezkonkurencyjną wydajność i niezawodność”.

[1]- 1. Według publikowanych rezultatów SPECweb99_SSL and SPECweb99 z dnia 18 lutego 2003. Wyniki IBM przedłożono SPEC 17 lutego 2003. Szczegóły pod adresem http://www.specbench.org . 4-procesorowy eServer p630 z zegarem 1.45 GHz osiągnął rezultat 6895 jednoczesnych połączeń w kategorii SPECweb99 oraz 1988 jednoczesnych połączeń w kategorii SPECweb99_SSL.

Sylwester KozakIBM wprowadza wydajny serwer sieciowy klasy podstawowej

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.