IBM zainwestuje 10 mln USD

IBM zainwestuje 10 mln USD w działania obejmujące region EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka), mające na celu wsparcie niezależnych producentów oprogramowania (ISV) i promocję nowych oraz zmodernizowanych aplikacji dla serwerów IBM eServer iSeries. Stanowi to kontynuację wartego wiele milionów dolarów programu o zasięgu globalnym, który trwa od dwóch lat i ma przynieść w efekcie rozbudowę portfolio aplikacji dla eServer iSeries.

„Nasza oferta leasingowa dla projektantów stanowi inwestycję o wartości wielu milionów dolarów, niezależną od 10 mln USD zainwestowanych we wsparcie marketingowe dla ISV, modernizację i sprzedaż ich rozwiązań,” – powiedział Antony Reynolds, IBM ISV Development Manager System Sales Group, eServer iSeries EMEA. „Największe inwestycje zaplanowaliśmy na 2003 rok, zarówno we wsparcie sprzętowe, jak i finansowe, wierząc, że ISV będą wspólnie z nami tworzyć nowe zaawansowane oprogramowanie.”

Obecnie klienci na całym świecie mają do dyspozycji 7200 aplikacji dla serwerów eServer iSeries, które są w stanie zaspokoić szeroką gamę potrzeb – od prognozowania pogody do projektowania produktów konsumenckich. „Od czasu rozpoczęcia naszych inwestycji pozyskaliśmy już w Europie 150 zmodernizowanych oraz 50 nowozaadaptowanych rozwiązań,” – powiedział Reynolds.

Jak mówi Andrew Page, dyrektor w firmie CHP, będącej niezależnym producentem oprogramowania dla iSeries, „eServer iSeries jest oczywistym wyborem dla naszych aplikacji. Dostosowując nasze systemy ALFA, bazujące na technologii LANSA, do potrzeb czołowych europejskich grup bankowych, korzystamy z zalet niskiego kosztu posiadania, wysokiej skalowalności i niezawodności, jakimi charakteryzują się serwery eServer iSeries. Ponadto, platforma eServer iSeries umożliwia nam zwiększenie funkcjonalności naszych aplikacji w otwartym środowisku, co tworzy w rezultacie prawdziwie kompleksowe rozwiązanie charakteryzujące się najwyższą wydajnością.”

http://www.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top