Incenti podpisała umowę z Money.pl

Incenti, firma działająca w branży outsourcingu informatycznego, podpisała umowę na świadczenie usług hostingowych z portalem finansowym Money.pl. Jednocześnie, na mocy kolejnego porozumienia, Money.pl stanie się partnerem technologicznym Incenti odpowiedzialnym za prace programistyczne na potrzeby rozbudowy platformy do świadczenia usług zaawansowanego webhostingu.

Zgodnie z umową, od połowy grudnia br. portal finansowy będzie korzystał z usług ośrodka przetwarzania danych Incenti.

Liczymy na to, że outsourcing pozwoli nam w większym stopniu skoncentrować się na rozwoju portalu i naszych usług. Decyzja o hostingu wynika również ze względów finansowych. Dzięki usługom oferowanym przez Incenti nie musimy inwestować w sprzęt i kosztowne zabezpieczenia. – powiedział Arkadiusz Osiak, prezes Money.pl.

W ramach hostingu, Money.pl uzyska dostęp do platformy sprzętowej znajdującej się we wrocławskim centrum danych Incenti. Portal będzie również korzystał z usług dodatkowych zwiększających bezpieczeństwo danych: monitoringu wykorzystania zasobów oraz tworzenia kopii zapasowych. Incenti zapewni również asystę i wsparcie techniczne 24 godziny na dobę.

Zdobyliśmy silnego partnera, który obok prowadzenia portalu finansowego posiada bogate doświadczenie w tworzeniu rozwiązań sieciowych. Z jednej strony zabezpieczamy zasoby informatyczne Money.pl, z drugiej zaś współpracujemy przy rozwoju naszej oferty. – powiedział Jerzy Popek, prezes Incenti S.A.

Obie firmy podpisały także umowę partnerską przewidującą rozbudowę platformy do świadczenia usług zaawansowanego webhostingu.

Money.pl nie jest tylko właścicielem i wydawcą portalu finansowego. Posiadamy kompetencje jako integrator zaawansowanych rozwiązań sieciowych. Stworzyliśmy m.in. portal internetowy Money.pl rejestrujący miesięcznie 130 tys. użytkowników, oraz m.in. portal Platformy Obywatelskiej – www.platforma.org.pl. – dodał prezes Osiak.

Umowa zakłada prowadzenie prac programistycznych przy platformie do zaawansowanego webhostingu. Polegać one będą na rozbudowie obecnie wdrożonej platformy oraz integracji z nią rozwiązań zewnętrznych (aplikacje, narzędzia, oraz inne zgodne z planami ofertowymi Incenti).

Money.pl skoncentruje się m.in. na programowaniu, , pracach webdesignerskich oraz integracji odpowiednich rozwiązań informatycznych z platformą. Drugi obszar zadań to prace przy systemie do obsługi zamówień platformy e-learningowej, dostarczanej przez Incenti. – dodał Marcin Uczkiewicz Project Manager, koordynujący pracę ze strony Incenti. W przyszłości mamy również plany rozszerzenia oferty Money.pl o wspólnie przygotowane produkty bądź usługi dedykowane użytkownikom portalu.

http://www.money.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top