Infakt.pl – czy tylko proste wystawianie faktur ?

Czy jest coś przyjemniejszego niż wystawianie faktur na koniec miesiąca? Pewnie kilka rzeczy by się znalazło ;) 

Niestety, doświadczenia z wystawianiem faktur mogą być zbliżone do zmarnowanych dwóch godzin spędzonych na dość żmudnym wypełnianiu tych samych pól. I trzeba uruchomić Windows. Później trzeba jeszcze tylko wszystko sprawdzić. Pomimo wkładanego wysiłku i tak trzy razy w roku okazuje się, że coś jest nie tak. 
Zaryzykowałbym stwierdzenie, że małe firmy przechodzą przez trzy kluczowe etapy pod kątem wystawiania faktur:
– wystawianie faktur w Wordzie lub Excelu lub programami pochodnymi (np. OpenOffice),
– wystawianie faktur w programie do tego stworzonym,
– dopasowywanie programu do własnych wymagań lub poszukiwanie nowego rozwiązania.

Programy do wystawiania faktur są domeną systemu Windows. Co zrobić jeśli nie posiadamy Windows (czyli jesteśmy użytkownikami np. Mac OS X czy Linux) ? Skorzystajmy z rozwiązań online. Testuję regularnie większość z nich. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze. Moją uwagę skupił ostatnio infakt.pl o czym będę pisał dalej.

Branża internetowa jest dość specyficzna (zresztą jak każda branża) – wystawiamy tutaj czasami faktury barterowe, pojawiają się programy partnerskie, są stałe reklamy, bazujemy tylko na usługach. Większość firm z innymi podmiotami rozlicza się na zasadzie miesięcznych podsumowań czy raportów.

Trochę o infakt.pl
Infakt.pl - czy tylko proste wystawianie faktur ? 1
Usługa infakt.pl z punktu widzenia firmy internetowej wydaje się być produktem dość dopasowanym do potrzeb firmy, która bazuje na stałych kontrahentach czy stałych zleceniach. 

Autorzy rozwiązania zmienili typowe podejście istniejące w programach do fakturowania polegające na utrzymywaniu dwóch głównych kartotek – kontrahentów oraz produktów (usług). W infakt.pl znajdziemy "Zdefiniowane faktury" gdzie do danego kontrahenta widzimy przypisaną usługę. Co nam to daje ? Zyskujemy przede wszystkim możliwość błyskawicznego wystawienia faktury cyklicznej. Teraz fakturę możemy wystawić i wydrukować w 30 sekund.

Trzeba podkreślić dodatkowo, że w infakt.pl nie znajdziemy kartoteki produktów (usług) – te są skojarzone z kontrahentem. Jeśli chcemy wystawić fakturę, która wcześniej nie została zdefiniowana to nazwę usługi wpisujemy ręcznie. Czy jest to wada czy zaleta ? Z pewnością zależy to do profilu naszej działalności.

Ciekawymi propozycjami jest też m.in. wysyłanie faktur w .pdf bezpośrednio z aplikacji. Na uwagę zwraca też na pewno możliwość drukowania faktur obcojęzycznych.

Produkt niestety posiada kilka mniejszych lub większych niedociągnięć. Nie można zdefiniować własnej numeracji faktur, co może uniemożliwiać przejście z innego programu w ciągu roku kalendarzowego.

Autorzy wciąż rozwijają swój produkt i w najbliższym okresie planują m.in. wykorzystanie szablonów faktur oraz dodawanie usług z autouzupełniacza (co może rozwiązać problem braku kartoteki produktów). 

Bezpieczeństwo
Infakt.pl zabezpiecza dane użytkowników tak samo jak banki internetowe. Hasła i identyfikatory wpisywane przez użytkowników przekazywane są do Infakt.pl w formie zaszyfrowanej, przy użyciu protokołu SSL z 256-bitowym kluczem szyfrującym.

Dane są „hashowane” i przechowywane na dedykowanych serwerach, zabezpieczonych firewallami.

Infakt.pl pomimo, że jest produktem dość młodym to z pewnością zasługuje na uwagę. Każdy może założyć bezpłatne konto i potestować. Warto ;)

Dla Czytelników e-biznes.pl Zespół Infakt.pl przygotował promocję – kod promocyjny, uprawniający do 10 zł zniżki na konta płatne. Zakładając konto wystarczy wpisać w kod promocyjny hasło: ebiznes. Kod promocyjny jest ważny do końca września 2008.

http://www.infakt.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top