Informacji o podatkach szukamy już w styczniu

Oglądalność serwisów podatkowych wzrosła gwałtownie już w styczniu. Liczba użytkowników odwiedzających witryny o tej tematyce zwiększyła się w tym miesiącu ponad dwukrotnie w porównaniu z grudniem. Wskazuje to na fakt,iż wielu internautów już na początku roku poszukiwało porad i wskazówek, jak uporać się z wypełnieniem formularza rozliczeniowego. Kolejne miesiące pozostające do terminu składania zeznania podatkowego były coraz aktywniejsze, jednak różnica pomiędzy nimi nie była już tak znacząca i wynikała być może z systematycznego przyrostu liczby użytkowników serwisów w ogóle.

Część internautów zaczęła szukać pomocy w wypełnianiu formularzy rozliczeniowych już w styczniu, kiedy tylko zakłady pracy zaczęły wydawać druki PIT, część jednak podeszła do tego obowiązku całkiem odwrotnie – czekała z nim do ostatniej chwili. Najbardziej aktywnym okresem okazały się dwa przedostatnie dni kwietnia, 28 i 29 tego miesiąca, poniedziałek i wtorek. Co interesujące, wysokie natężenie ruchu na serwisach podatkowych utrzymywało się jeszcze w środę, ostatniego dnia kwietnia. Liczba użytkowników w te dni kilkakrotnie przekroczyła liczbę odnotowaną po opadnięciu „fiskusowej gorączki”, w dni robocze kolejnego miesiąca, maja.

Ruch na serwisach poświęconych podatkom był znacznie wyższy w dni robocze niż w weekendy, a w ciągu dni roboczych jego największe natężenie przypadało na godziny 9.00 – 14.00.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top