Informatycy mogą zarobić z FreecoNet

Platforma VoIP – FreecoNet – zaprasza osoby zajmujące się programowaniem do tworzącej się właśnie społeczności programistów. Dzięki niej, programiści mogą zarabiać przy wdrażaniu usług dodanych FreecoNet.
FreecoNet uruchomił niedawno zestaw usług dodanych wykorzystujących syntezę mowy, a jedną z tych usług jest „Aplikacja”. Umożliwia ona integrację platformy FreecoNet z dowolną aplikacją zewnętrzną za pośrednictwem technologii WebService. Pozwala to firmom na udostępnianie wybranych danych klientom lub kontrahentom w sposób automatyczny, za pośrednictwem telefonu (można w ten sposób przez telefon np. sprawdzać w sklepie internetowym status realizacji zamówienia). Wdrożenie „Aplikacji” wymaga jednak pracy programisty, którego małe firmy najczęściej nie zatrudniają. Dlatego FreecoNet zachęca programistów, studentów informatyki oraz małe firmy informatyczne do wsparcia firm zainteresowanych wdrożeniem „Aplikacji”, w zamian  za odpowiednie wynagrodzenie.

Każdy programista przystępujący do społeczności powinien spełniać kilka warunków:

– poznać zasadę działania FreecoNet i nauczyć  się konfigurować usługi na platformie FreecoNet,
– znać technologię umożliwiającą tworzenie rozwiązań typu WebService,

FreecoNet będzie wspierał programistów wiedzą techniczną, dokumentacją, supportem i promocją. Więcej o społeczności programistów i usłudze „Aplikacja” można też przeczytać na witrynie FreecoNet: http://freeconet.pl/pl/sub/spolecznosci/programisci.html. Najaktywniejsi programiści mogą dodatkowo liczyć na współpracę z FreecoNet przy wdrażaniu kolejnych usług dodanych w firmach.

Społeczność programistów to kolejna inicjatywa zespołu FreecoNet. Wcześniej powstały już społeczności hakerów (wyszukiwali oni luk w systemie FreecoNet) oraz instalatorów (konfigurują urządzenia VoIP zainteresowanym użytkownikom). FreecoNet jest też autorem innych, społecznościowych narzędzi – od początku działania platformy funkcjonuje forum internetowe jako miejsce wymiany poglądów na temat FreecoNet i technologii VoIP. Rozwijana jest VoIPedia – pierwsza polska encyklopedia o technologii VoIP. FreecoNet pisze również własnego bloga, w którym przeczytać można m.in. o innowacjach płynących ze świata VoIP.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry