Innowacyjne narzędzia komunikacji dla Adobe

Jednym ze stałych elementów kampanii marketingowych dla Adobe Systems Incorporated Poland stał się innowacyjny system publikacji komunikatów prasowych bezpośrednio w Internecie. Narzędzie to udostępnione przez system wire.cafenews.pl umożliwia rozpowszechnianie artykułów na wybranych serwisach internetowych według dopasowania tematycznego.

Dodatkowo, dzięki kanałowi RSS, wdrożonemu w cafenews.pl i podłączonemu do aplikacji Cafe News Wire (wire.cafenews.pl), użytkownicy którzy dokonują subskrybcji źródła, mają  dostęp do opublikowanych informacji. Zamieszczenie komunikatów na wyselekcjonowanych i dopasowanych tematycznie do celów kampanii stronach ułatwia dotarcie do odbiorców z zakładanych grup docelowych. Możliwość zaplanowania każdego kroku, w tym również daty emisji, w sposób efektywny wpływa na rezultaty akcji, których celem jest zaprezentowanie najnowszej wersji programu Acrobat 9, jak i dostarczenie informacji o uruchomieniu strony poświęconej legalnemu oprogramowaniu (www.legalne-adobe.pl).

Przeprowadzone działania na rzecz kampanii Acrobat 9 na rynku polskim, oprócz aktywności internetowych (kampania banerowa, e-mailing), obejmowały również realizację reklam prasowych w wybranych tytułach wraz z  insertem prasowym w postaci 30-dniowej wersji próbnej programu. – Naszym celem było wyróżnienie komunikatu.- W tym celu przygotowaliśmy zintegrowaną kampanię wykorzystując innowacyjne narzędzia direct marketing, reklamowe i media relations w Internecie. – Marcin Maciejewski, account executive/konsultant ds. PR w Agencji Reklamowej Epoka.

Dla polskiego oddziału Adobe Systems, został stworzony microsite poświęcony legalnemu oprogramowaniu. Jest to pierwsza, samodzielna akcja korporacji na terenie Polski. Jej celem jest działanie przeciw piractwu i zachęcenie do korzystania z legalnego oprogramowania. Na stronie znajdują się wskazówki, jak skutecznie rozpoznawać oraz jak unikać nielegalnych ofert, które coraz częściej pojawiają się w sklepach i na aukcjach internetowych. Dodatkowo zamieszczona jest lista partnerów programu “Legalny Sprzedawca Adobe”, którzy wspierają klientów w korzystaniu
z legalnego oprogramowania Adobe. W ramach promocji legalności przygotowane zostały konkursy, w których użytkownicy mogą wykazać się wiedzą o produktach Adobe oraz kreatywnością w zakresie tworzenia przekazów graficznych. Pierwsze etapy konkursów wspomagane były kampaniami banerowymi na stronach partnerów portalu cafenews.pl. Obecnie trwa reedycja konkursów, w których można wygrać atrakcyjne nagrody, w tym oprogramowanie Adobe.

Za działania koncepcyjne, strategiczne, jak i graficzne oraz zakup wszystkich mediów odpowiedzialna była Agencja Reklamowa EPOKA (www.epoka.com.pl), której kompetencje pozwalają na łączenie wszystkich elementy z dziedzin reklamy, marketingu, jak i PR.

www.legalne-adobe.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry