Inotel wchodzi na rynek niemiecki

Inotel SA, niezależny operator telekomunikacyjny specjalizujący się w oferowaniu profesjonalnych usług telefonii internetowej, rozpoczął proces budowania sieci resellerów w Niemczech.

Strategia działania Inotela na rynku niemieckim ma być podobna do tej z rynku polskiego. Inotel zamierza dotrzeć do klientów indywidualnych przez sieć resellerów, którą chce zbudować m.in. wśród operatorów telekomunikacyjnych działających w Niemczech, lokalnych dostawców Internetu, sieci telewizji kablowych.

‘W Niemczech jest zdecydowanie bardziej rozwinięty rynek stałego dostępu do Internetu, co jest warunkiem koniecznym do zaoferowania usług telefonii internetowej. Jednocześnie Niemcy są nadal w bardzo dużym stopniu dziewiczym rynkiem, jeśli idzie o profesjonalne usługi telefonii internetowej. Z tego powodu liczymy na powtórzenie sukcesu z Polski’ – powiedział Jakub Dwernicki, Prezes Zarządu, Inotel SA.

W Polsce w ciągu zaledwie pół roku działania Inotel zdołał zbudować sieć resellerów liczącą 10 lokalnych dostawców Internetu. Z 30 kolejnymi są obecnie finalizowane umowy o współpracy. W oparciu o platformę Inotela swoje usługi w zakresie telefonii internetowej dla firm oferuje również m.in. Energis Polska, wraz ze wszystkimi swoimi partnerami i resellerami. Każda z tych firm oferuje telefonię internetową Inotela pod własną marką.

W ramach swojego programu resellerskiego Inotel dostarcza partnerom kompletne rozwiązanie, które umożliwia zaoferowanie telefonii IP. Obejmuje ono: infrastrukturę sieciową, system billingowy, system CRM oraz panel dla użytkownika końcowego, który umożliwia samodzielne zarządzanie usługami przez WWW. Dodatkowo Inotel zapewnia wsparcie we wdrożeniu usługi, w tym pomoc techniczną, szkolenia i know-how na temat sprzedaży i marketingu usług telefonii internetowej.

Firmy bądź osoby, które decydują się na podłączenie do platformy Inotel, mogą telefonować za pomocą specjalnych aparatów telefonicznych (tzw. telefonów IP), bramek VoIP, do których można podłączyć dowolny aparat telefoniczny, lub przy pomocy słuchawek i mikrofonu podłączonych do komputera.

http://www.inotel.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry