Niezwykłe okulary dla fanów Instagram

Opublikowano: 25 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Fanów Instagram powinien zainteresować projekt Instaglasses. To śmiała próba połączenia okularów, aparatu i filtrów znanych z serwisu społecznościowego.  

Makrus Gerke z Berlina zaprojektował niezwykłe okulary. Instaglasses wyposażone zostały w 5MP aparat fotograficzny, który nie tylko pozwala robić zdjęcia najbliższe temu, na co aktualnie patrzy użytkownik. Na fotografie nakłada jednocześnie znane z Instagram filtry. Jest też opcja automatycznego wysłania zdjęć do serwisu społecznościowego.

Niezwykłe okulary dla fanów Instagram 1

Niezwykłe okulary dla fanów Instagram 2

Niezwykłe okulary dla fanów Instagram 3

Niezwykłe okulary dla fanów Instagram 4

Niezwykłe okulary dla fanów Instagram 5

Twórca okularów nie ma niestety planów zrealizowania prototypu. Można powiedzieć chyba: szkoda, bo Instaglasses są projektem śmiałym i oryginalnym. Pojawiają się też porównania nazywające okulary Polaroidem 2012 roku i zachęcające twórcę do spróbowania swych sił na platformie Kickstarter.

Dawid ZarazińskiNiezwykłe okulary dla fanów Instagram

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.