Instagram: 15 mln użytkowników, wersja dla Androida w przygotowaniu

Instagram, aplikacja do robienia i dzielenia się zdjęciami, która przeznaczona była do tej pory tylko dla użytkowników iPhone’ów doczeka się wersji na Androida. Twórcy aplikacji zdradzili również, że ma ona już 15 mln użytkownikom.

Podczas odbywającej się w Paryżu konferencji LeWeb’11, współtwórca Instagram, Kevin Systrom, mówił o rozwoju aplikacji i próbował odpowiedzieć na pytanie o dotychczasowe ograniczenia systemowe (program dostępny jest jedynie na platformie iOS).

Instagram: 15 mln użytkowników, wersja dla Androida w przygotowaniu 1Jeszcze we wrześniu Instagram miał 9 mln zarejestrowanych użytkowników – obecnie ma ich już aż 15 mln. Do znacznego wzrostu popularności przyczyniła się m.in. premiera iPhone’a 4S.

Mimo, że nad Instagram pracuje zaledwie 10 osób, w przygotowaniu jest wersja dla systemu Android. Twórcy przekonują, że pozwoli ona w krótkim czasie podwoić liczbę użytkowników.

To właśnie budowanie dużej bazy użytkowników jest obecnie najważniejszym zadaniem, jaki stawia przed sobą zespół Instagram. Jak powiedział Kevin Systrom, dopiero na takim fundamencie budowane będą działania monetyzacyjne.

Przypomnijmy, że w lutym Instagram pozyskał 7 mln dolarów w pierwszej rundzie finansowania.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top