INTERIA.PL uruchamia komunikator

Użytkownicy portalu INTERIA.PL mogą korzystać z wersji beta nowego komunikatora – http://komunikator.interia.pl. Uruchomiono go w ramach platformy komunikacyjnej Znajomi. Do tej pory był on dostępny jedynie dla wybranej grupy Internautów, zaproszonych do udziału w betatestach, trwających od połowy lutego br.

Za pośrednictwem nowego komunikatora użytkownicy Znajomych mogą nawiązywać ze sobą swobodny kontakt, niezależnie od tego, w jakim miejscu platformy przebywają. Z poziomu komunikatora mają dostęp do zasobów CZATerii i Poczty, mogą też rozmawiać z osobami zalogowanymi w Randkach, Blogu, Znajomych, Grach Online i Galerii. – Integracja ze wszystkimi serwisami komunikacyjnymi platformy to mocny atut naszego rozwiązania, a jednocześnie cecha wyróżniająca go spośród produktów konkurencyjnych – podkreśla Paweł Chwaleba, członek zarządu INTERIA.PL.

Nowy komunikator umożliwia przesyłanie wiadomości tekstowych, sms-ów, plików i obrazków; zapewnia też łączność z Tlenem i Gadu-Gadu. Jego silną stroną jest możliwość komunikacji audio/wideo, odznaczająca się wysoką skutecznością nawiązywania połączeń głosowych i wizualnych, niezależnie od sposobu łączenia się z Internetem.

Użytkownik może organizować swoje kontakty w grupy, widzi statusy i nastroje znajomych, a do własnego statusu może dodać opis lub ikonkę opisującą jego aktualny nastrój. Dzięki mechanizmowi autoryzacji, może zdecydować, dla kogo jego status będzie widoczny, zaś dzięki liście blokowanych użytkowników – zabezpieczyć się przed niechcianą korespondencją. Pełną listę kontaktów może przechowywać na serwerze.

Komunikator INTERIA.PL cechuje prosta, intuicyjna instalacja oraz obecność rozwiązań uatrakcyjniających korzystanie z aplikacji. Należą do nich m.in.: łatwa zmiana wyglądu komunikatora poprzez mechanizm skórek, awatary (zdjęcia lub ikony użytkownika) na liście kontaktów oraz możliwość rozbudowy funkcjonalności przez system wtyczek.

Platforma komunikacyjna Znajomi w INTERIA.PL skupia wokół siebie społeczność internetową poprzez zapewnienie jej kompleksowych narzędzi do swobodnego i wszechstronnego kontaktu. Jej rdzeniem jest serwis Znajomi, którego kluczowy element funkcjonalny stanowi wyszukiwarka, umożliwiająca przeszukiwanie bazy użytkowników. Wersja beta platformy komunikacyjnej oficjalnie wystartowała na początku stycznia br. W lutym br. tygodniowa liczba odwiedzających serwis Znajomi przekroczyła 300 tys. unikalnych użytkowników, a miesięczna – wyniosła ponad 850 tys.

http://www.interia.pl

http://komunikator.interia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry