INTERIA.PL wprowadza aplikację desktopową iDesk

INTERIA.PL wprowadza nową aplikację, która umożliwia dostęp do usług i serwisów portalu, takich jak wiadomości, poczta, SMS, tłumacz, czy telewizja internetowa bezpośrednio z poziomu pulpitu komputera. Głównym atutem programu dostępnego na stronie www.idesk.pl jest ciągły dostęp do usług i serwisów bez konieczności logowania się i uruchamiania przeglądarki Internetowej.
-Tworząc iDeska, chcieliśmy przede wszystkim ułatwić użytkownikom korzystanie z treści dostępnych w Internecie. Wg badań firmy analitycznej Gartner, w nadchodzących latach należy się spodziewać coraz większej ilości użytkowników korzystających z usług internetowych bez użycia przeglądarki. Stworzenie iDeska adresuje ten trend. – mówi Marcin Hajek, Dyrektor Sektora Komunikacja i Społeczności w INTERIA.PL.

Aplikacja iDesk powstała w ramach prac badawczo-rozwojowych nad komunikatorem Stefan. Obecnie iDesk zawiera osiem podstawowych modułów komunikacyjnych, rozrywkowych i informacyjnych, które w razie potrzeby można ukryć lub powtórnie uaktywnić. Należy do nich m.in. poczta wraz z powiadomieniem o nowych wiadomościach, czat, gry-online oraz multikomunikator integrujący protokoły takich komunikatorów jak: Stefan, Gadu-Gadu oraz Tlen.

Jednocześnie cały czas prowadzone są prace nad kolejnymi modułami aplikacji desktopowej w ramach centrum rozwoju technologii Interia.pl, które obejmują technologie audio-video i peer-to-peer.

www.interia.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry