Internauci kupują telewizory

Rekordy popularności, wśród internautów dokonujących zakupów online biją telewizory LCD. Według danych porównywarki cen Nokaut.pl pośród wszystkich rodzajów modeli telewizorów dostępnych w serwisie, aż w 70% to właśnie telewizory ciekłokrystaliczne.
– „Najpopularniejszą marką, jeśli chodzi o telewizory LCD jest Samsung. Marka ta cieszy się 14% popularnością wśród najczęściej wybieranych marek TV LCD.” – mówi Agnieszka Kańkowska, E-Commerce & PR Manager w Nokaut.pl. – „Kolejne to LG, Sharp, Philips oraz Sony”.

A jakie modele telewizorów LCD nas najbardziej interesują? Najczęściej internauci poszukują TV LCD z przekątną ekranu 32 cal, współczynnikiem kontrastu 1600:1 i z rozdzielczością obrazu 1366 x 768. Tak naprawdę parametry te są najczęściej wybieranymi cechami wśród najpopularniejszych modeli telewizorów ciekłokrystalicznych. Modele z top listy TV LCD to Samsung LE32R71B oraz LE27S71B, a także LG 26LC2R.

Ile użytkownicy Nokaut.pl są w stanie wydać na swój upragniony telewizor LCD? Z wydatkami bywa różnie. Rozpiętość cenowa najpopularniejszych modeli zamyka się w przedziale od 1900 do nawet 11000. Jednak ceny najczęściej poszukiwanych modeli telewizorów LCD to od około 2000 do 3000 złotych.

Według producentów sprzętu LCD w tym roku można się spodziewać spadku cen telewizorów LCD nawet o 40%. Wpływ na tę tendencję mają na pewno inwestycje zagraniczne w naszym kraju – budowa w Polsce zakładów m.in. LG Philips, Sharp, Toshiba czy Fauni. Na tak dynamiczny spadek cen wpływa również coraz większy popyt na telewizory ciekłokrystaliczne.

Tak naprawdę swój złoty okres, jeśli chodzi o sprzedaż w Internecie, przeżywa cały sprzęt RTV. Z danych Nokaut.pl wynika, iż pod względem popularności, wśród prezentowanych w serwisie kategorii produktowych, sprzęt RTV cieszy się największym zainteresowaniem Internautów. Osiąga 67% wśród wszystkich kategorii. Polacy, coraz częściej dokonują zakupów w internecie. Liczba takich osób stale rośnie. Strach przed płatnościami? Sklepy internetowe wychodzą swoim klientom cały czas naprzeciw i można już dokonać zapłaty przy odbiorze towaru, już po rozpakowaniu go i sprawdzeniu, czy wszystko jest w porządku. A profity w postaci oszczędności coraz częściej zachęcają wszystkich do dokonywania zakupów online.

Często osoby, które kupiły mieszkanie czy dom wybierają sprzęt RTV i AGD w tradycyjnych sklepach, ale zakupu dokonują poprzez Internet.

Narzędzia w postaci porównywarek cen, które z powodzeniem sprawdziły się na zachodzie, zaczynają być też coraz bardziej doceniane przez polskich internautów. Zanim zdecydują się na dokonanie zakupu, to np. na stronie Nokaut.pl sprawdzają, gdzie wybrany przez nich produkt jest najtańszy i który sklep internetowy jest najbardziej wiarygodny. I tu niezastąpione okazują się właśnie porównywarki cen. Klienci w jednej chwili mogą dotrzeć do pełnej oferty kilkuset internetowych sklepów, porównując warunki zakupu, dostawy i przede wszystkim ceny.

www.nokaut.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry