Internauci szukają najlepszych lokat w sieci

Działająca od miesiąca testowa wersja platformy aukcyjnej www.AukcjeLokat.pl spotkała się z dużym zainteresowaniem internautów. Dotychczas użytkownicy serwisu otworzyli aukcje o wartości 15 mln zł.  Platforma  ma umożliwić korzystne i bezpieczne inwestowanie oszczędności na lokatach bankowych.

Internetowe AukcjeLokat.pl to sposób na szybki i prosty wybór najlepszego oprocentowania depozytów. Na najnowszej platformie twórców serwisu AukcjeKredytowe.pl, w pierwszym miesiącu działalności zarejestrowało się 1000 użytkowników, którzy otworzyli e-aukcje lokat o wartości ponad 15 mln zł. Testy serwisu mają na celu zbadanie wydajności aplikacji i serwerów, na których jest umieszczona tak, aby organizowane w przyszłości aukcje przebiegały bez zakłóceń.

W serwisie AukcjeLokat.pl dostępne są dwa modele licytacji. Pierwszy to aukcje otwierane przez użytkowników platformy, którzy podają kwotę i rodzaj aukcji. Banki składają oferty zawierające wysokość oprocentowania i sposób kapitalizacji odsetek. Jeśli użytkownik wybierze jedną z ofert aukcyjnych, zamyka licytację i zakłada lokatę według procedury określonej przez bank.

Drugi system to aukcje banków, które wystawiają do licytacji  określone pule pieniędzy, podając termin lokaty i górną granicę oprocentowania. Użytkownicy licytują się między sobą, podając wysokość oprocentowania, którą chcą uzyskać za powierzenie bankowi ich pieniędzy – w wysokości równej lub w dół od określonej przez bank.
Po zakończeniu aukcji, bank przyjmuje oferty, zaczynając od tych z najmniejszym oprocentowaniem, aż do wyczerpania określonej puli pieniędzy. Użytkownicy na bieżąco otrzymują e-maile o przebiegu aukcji, dzięki czemu mają możliwość szybkiego reagowania i zmiany podanego oprocentowania.

Testy aplikacji przeznaczonej dla organizowania aukcji banków cieszą się dużym zainteresowaniem. Dotychczas zorganizowano 6 takich aukcji o wartości od 300 tys. do 1 mln zł, połączonych z konkursem dla użytkowników. Do końca stycznia – czyli do końca trwania testów tej aplikacji – użytkownicy mogą jeszcze wygrywać nagrody (monitory, przenośne pamięci i inne akcesoria komputerowe). Szczegóły konkursu dostępne są na www.AukcjeLokat.pl

– Jesteśmy zadowoleni z pierwszych rezultatów działania serwisu – cel postawiony w pierwszym etapie, czyli przygotowanie aplikacji informatycznej służącej do organizowania aukcji depozytów został osiągnięty.  Ciepłe przyjęcie przez Użytkowników oraz zainteresowanie ze strony banków są dla nas inspiracją do dalszych prac rozwojowych – mówi Rafał Skarżyński, manager projektu w spółce Aukcje Finansowe.pl, właściciela portalu. – Projekt spotkał się też z zainteresowaniem ze strony instytucji finansowych – potencjalnych organizatorów licytacji. Pierwsze aukcje organizowane przez banki rozpoczną się, gdy tylko zakończy się proces integracji aplikacji z systemami bankowymi. Przewidujemy, że powinno nastąpić to jeszcze w pierwszym kwartale br. – dodaje.

Na platformie AukcjeLokat.pl dostępne będą także rozwiązania umożliwiające zarządzanie posiadanymi lokatami. Zmieniająca się sytuacja w sektorze finansowym sprawia, że Polacy chcą aktywnie inwestować swoje oszczędności również na rynku depozytów, zmieniając bank nawet kilka razy w roku.  Użytkownicy serwisu będą otrzymywali przypomnienia o zbliżającym się terminie zakończenia lokaty w formie wiadomości e-mail lub SMS. W prywatnym archiwum można będzie także przechowywać numery najczęściej wykorzystywanych kont oraz informacje o uzyskanych w danym roku odsetkach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top