Internetowa encyklopedia telefonii VoIP

Z inicjatywy FreecoNet powstała polska encyklopedia wiedzy o VoIP. Ma ona stanowić kompendium wiedzy o telefonii internetowej, a także służyć budowaniu społeczności jej użytkowników w Polsce.
VoIPedia to projekt analogiczny do popularnej Wikipedii, gdzie redakcją haseł zajmują się użytkownicy Internetu. Hasła są następnie poddawane ocenie redaktorów – wolontariuszy, a potem, w drodze głosowania wszystkich użytkowników, zatwierdzane bądź odrzucane.

„Stworzyliśmy VoIPedię z zamiarem budowania jednej, kompleksowej bazy wiedzy o VoIP. Jest sporo serwisów internetowych mówiących o VoIP, ale nie stanowią one kopalni wiedzy o tej technologii. Wspólnymi siłami – twórców FreecoNet oraz naszych użytkowników – daliśmy temu przedsięwzięciu pewien zarys i początek. Teraz zachęcamy wszystkich użytkowników telefonii internetowej do budowania wraz z nami tej największej polskiej bazy wiedzy o VoIP. Wokół VoIPedii zamierzamy zgromadzić społeczność pasjonatów i zwykłych użytkowników VoIP, którzy będą też ambasadorami telefonii internetowej w swoich środowiskach” – mówi Jan Wyrwiński, Kierownik Projektu FreecoNet.

VoIPedia ma zawierać podstawowe informacje o VoIP dla początkujących użytkowników telefonii internetowej, ale i sporo informacji dla osób, które poszukują bardziej zaawansowanej wiedzy o technologii VoIP, kierunkach jej rozwoju, nowych zastosowaniach i możliwościach.

„Chcemy, by VoIPedia zachowała jak najbardziej obiektywny charakter, pomimo że my – jej twórcy – jesteśmy związani z projektem FreecoNet. Zachęcamy w związku z tym zainteresowanych do umieszczania na łamach VoIPedii artykułów o innych dostawcach telefonii internetowej z Polski i ze świata. Niech encyklopedia ta będzie kompendium wiedzy nie tylko o technologii VoIP, ale też o wszystkich operatorach VoIP i oferowanych przez nich rozwiązaniach” – dodaje Jan Wyrwiński.

www.voipedia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top