Internetowy festiwal filmów dokumentalnych na iplex.pl

Pierwszy w Polsce festiwal filmów dokumentalnych w Internecie rusza 4 września i trwać będzie do końca miesiąca. Na stronie www.docboat.pl i w internetowym kinie www.iplex.pl bezpłatnie obejrzeć będzie można filmy dokumentalne z całego świata, w tym najlepsze produkcje z ostatnich dwóch lat prezentowane na festiwalu w Wenecji, Berlinale, Sundance, Locarno czy największy festiwal filmów dokumentalnych IDFA (Amsterdam).

Widzowie iplex.pl będą mieli szansę obejrzeć 60 filmów z całego świata, w tym 16 konkursowych obrazów walczących o GRAND PRIX VISTULA RIVER. Wręczona zostanie także Nagroda publiczności i Nagroda dla dokumentalisty
o polskich korzeniach, który odniósł międzynarodowy sukces.

Już teraz w ramach zapowiedzi festiwalu na stronie www.iplex.pl oglądać można bezpłatnie znakomity dokument „GONZO. Życie i twórczość doktora Huntera S. Thompsona”. Obraz przedstawia fascynujący portret twórcy bezkompromisowego i prześmiewczego stylu dziennikarstwa gonzo, legendy kontrkultury lat 60., który współpracował z kultowym magazynem Rolling Stone. Dla jednych oryginalny, dla innych dziwaczny – dla wszystkich kontrowersyjny. Dodatkowe atuty historii zaangażowanego twórcy i niepokornego obywatela to błyskotliwy montaż łączący różne formy filmowe, intrygujące wywiady oraz narracja w wykonaniu Johnny’ego Deppa. Reżyser filmu Alex Gibney zdobył w 2008 r. Oscara za długometrażowy film dokumentalny “Taxi to the Dark Side”.

DOCBOAT / WARSAW NONFICTION E-FEST finansowany jest przez Biuro Kultury Urzędu m.st. Warszawy i objęty został patronatem m.in. przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Amnesty International, Polską Akcję Humanitarną, Polską Federację DKF i Media Desk. Swoje wsparcie zapewniło też Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Ambasada Amerykańska.

www.iplex.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry