Internetowy księgowy rozliczy z nami PIT-a

Ponad połowa Polaków korzysta z internetu. Z myślą o tej grupie spółka giełdowa Power Media uruchomiła wczoraj aktualną wersję serwisu www.pitorczny.pl, który umożliwia bezpłatne wypełnienie rocznego rozliczenia podatkowego on-line.

– Około 25 milionów Polaków złoży w tym roku zeznanie podatkowe. Większość wypełni PIT-a w ostatniej chwili – mówi Andrzej Parszuto, wiceprezes spółki Power Media, która zarządza także serwisem ifirma.pl. – Warto pomyśleć o tym obowiązku wcześniej. Za pomocą serwisu www.pitroczny.pl można szybko i bezpiecznie rozliczyć się z fiskusem z każdego miejsca na świecie. Wypełnianie formularzy on-line jest bezstresowe i intuicyjne. Trwa około pięć minut, co pozwala zaoszczędzić czas.

Bezpłatny serwis www.pitroczny.pl umożliwia samodzielne wypełnienie rocznego zeznania podatkowego bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania. Aby skorzystać z możliwości wypełnienia PIT-a rocznego on-line, wystarczy tylko komputer z dostępem do internetu. Korzystający z serwisu nie musi znać przepisów prawa podatkowego ani oznaczeń formularzy. Serwis Pitroczny.pl krok po kroku prowadzi wypełniającego, zadając jasno sformułowane pytania o wysokość i źródła dochodów, rodzaje odliczeń oraz dane identyfikacyjne i osobowe podatnika. Aplikacja zaimplementowana w portalu sama dokonuje obliczeń wszystkich potrzebnych składników i umieszcza je we właściwych polach formularzy (deklaracje: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG). W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań internauta może skorzystać z rozbudowanego systemu pomocy.

W każdym momencie użytkownik serwisu może dokonać korekty wprowadzonych wcześniej danych bez konieczności zaczynania pracy od początku. Uzupełnianie deklaracji można również przerwać i dokończyć w innym terminie. Osoby chcące przekazać 1 proc. swojego rocznego podatku na szczytny cel, mogą skorzystać ze znajdującej się w serwisie bazy danych instytucji pożytku publicznego. Po udzieleniu odpowiedzi na ostatnie pytanie serwisu pitroczny.pl formularze zeznania rocznego są gotowe do wydrukowania i złożenia w urzędzie skarbowym.

Polskie prawo nakłada na podatników obowiązek przechowywania przez pięć lat wszystkich dokumentów związanych z rozliczeniem rocznym, począwszy od formularza PIT, poprzez informację o dochodach, a skończywszy na rachunkach poświadczających wydatki związane z ulgami podatkowymi. – Użytkownicy www.pitroczny.pl mają możliwość archiwizacji wypełnionych deklaracji na serwerach portalu księgowości internetowej www.ifirma.pl – mówi Andrzej Parszuto. – Wypełnione formularze będą przechowywane w serwerowni do 2013 roku. W każdym momencie można je także usunąć lub zmodyfikować.

Firma Power Media, korzystając z wieloletniego doświadczenia przy rozwijaniu portalu ifirma.pl, gwarantuje wysokie bezpieczeństwo przechowywanych informacji. Bezpieczne jest także wypełnianie rocznego zeznania podatkowego, ponieważ transmisja danych do serwisu www.pitroczny.pl odbywa się za pomocą połączenia szyfrowanego.

Pitroczny.pl zadebiutował w internecie w 2008 roku. Skorzystało z niego wówczas ponad 7 tys. internautów. Z portalu pitroczny.pl mogą korzystać wszyscy podatnicy – dostęp do serwisu jest bezpłatny i możliwy z każdego zakątka świata. – Za granicą pracuje ponad 3,5 miliona Polaków. Wielu z nich rozlicza się jednak w kraju. Nasz serwis umożliwia im szybkie wypełnienie PIT-a rocznego, bez konieczności powrotu do rodzinnego miasta i wizyty w biurze rachunkowym – mówi prezes Andrzej Parszuto.

W tym roku serwis www.pitroczny.pl został wyposażony w nową funkcjonalność. Użytkownicy portalu księgowości internetowej ifirma.pl nie będą musieli drukować formularzy rocznego zeznania podatkowego – dzięki uruchomionej przez Power Media bezpłatnej usłudze e-Deklaracje PIT roczny można wysłać przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego. Przedsiębiorca, użytkownik www.ifirma.pl, nie musi przy tym posiadać osobistego podpisu elektronicznego. PIT wyślą za niego upoważnione osoby z Power Media, dysponujące własnym e-podpisem.

– Osoby chcące skorzystać z usługi e-Deklaracje przy wysyłaniu PIT-a rocznego muszą pamiętać o powiadomieniu o tym fakcie naczelnika urzędu skarbowego, który ma miesiąc na akceptację zgłoszenia – zaznacza Andrzej Parszuto.

Ministerstwo finansów zapowiedziało likwidację od 1 marca konieczności posiadania e-podpisu przy rozliczaniu rocznego podatku na formularzu PIT-37. Nie wiadomo jednak, czy nowe przepisy wejdą w życie w tym terminie. Zmiany w ordynacji podatkowej muszą jeszcze zaakceptować: Sejm, Senat oraz prezydent, a do 1 marca zostało niecałe dwa tygodnie.

www.pitroczny.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top