Internetowy plebiscyt na wideoklip roku

Opublikowano: 20 września 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

W ramach 14. Festiwalu Wideoklipów 'Yach Film', w INTERIA.PL rozpoczął się plebiscyt na najlepszy polski teledysk ostatniego roku. Głosy jego uczestników zadecydują o tym, w czyje ręce trafi nagroda w kategorii Yach Internautów.

Wszystkie nominowane teledyski można obejrzeć w serwisie YachFestiwal w portalu. Do nagrody pretenduje 30 wideoklipów, m.in.: Rower (Lech Janerka), Nie gniewaj się Janek (Kukiz i Piersi), Pytam kiedy (Jeden Osiem L), Jutro rano (Kayah), Uciekaj (Doniu i Pięć Dwa Dębiec), Życie to surfing (Myslovitz) czy Los się musi odmienić (Kazik).

– Kategoria Yach Internautów pojawiła się już podczas Festiwalu w 2000 r. Od tamtej pory Internet rozkręcił się na dobre. Według mnie stał się przyszłością dla teledysków, usuwając w cień telewizję, która lansuje komercję – wyjaśnia Yach Paszkiewicz, twórca Festiwalu Polskich Wideoklipów 'Yach Film'.

I dodaje: – Pomyśleliśmy o współpracy z INTERIA.PL, bo uważamy, że to, co robi portal, jest znakomite. Prezentuje dużo nowości i to szybciej niż telewizje muzyczne. Mam nadzieję, że INTERIA.PL stanie się miejscem, gdzie internauci będą wyrażać swoje preferencje i oczekiwania wobec wideoklipów. Liczę, że zechcą wziąć udział w głosowaniu na swojego Yacha.

Serwis zawiera informacje o Festiwalu Wideoklipów 'Yach Film' i o imprezach mu towarzyszących – Festiwalu Wideoklipów Dziecięcych 'Mały Jaś' oraz Festiwalu Animacji Muzycznych Krajów Skandynawskich i Nadbałtyckich 'Bursztynowe Oko'. Udostępnia też notki biograficzne zgłoszonych artystów i dzwonki z nominowanymi utworami.

Plebiscyt na najlepszy teledysk ostatniego roku potrwa do 2 października br., a jego wyniki zostaną ogłoszone sześć dni później, podczas uroczystości rozdania nagród 14. Festiwalu Wideoklipów 'Yach Film'. Biorąc udział w głosowaniu można wygrać odtwarzacz mp3 lub jedną z 50 płyt kompaktowych.

Festiwal Polskich Wideoklipów 'Yach Film' to jedyna w Polsce impreza pokazująca dorobek współczesnej sztuki intermedialnej. Wyłącznym patronem internetowym festiwalu jest INTERIA.PL.

http://yachfestiwal.interia.pl

Sylwester KozakInternetowy plebiscyt na wideoklip roku

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.