IPFON: w Święta za 1 grosz

Opublikowano: 21 grudnia 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W Wigilię i Święta Bożego Narodzenia rozmowy telefoniczne z bliskimi w Wielkiej Brytanii kosztują 1 grosz w jednej z największych polskich sieci telefonii internetowej IPFON.
Aby zadzwonić na dowolny numer telefonu stacjonarnego na Wyspach Brytyjskich za 1 grosz (za minutę rozmowy z sekundowym naliczaniem), należy założyć konto na stronach www.ipfon.pl. Potem ze strony IPFON’a ściągnąć specjalny program na komputer, tzw. soft-phone. To wystarczy, żeby rozmawiać bezpłatnie w ramach sieci IPFON lub za 1 grosza na brytyjskie telefony stacjonarne (w Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii).

Osoby, które nie chcą rozmawiać przez komputery PC lub notebooki, mogą zaopatrzyć się w dowolną, niedrogą bramkę VoIP (jednorazowy koszt 189 zł brutto). Bramkę należy podłączyć do Internetu i zwykłego aparatu telefonicznego. Taki telefon działa dokładnie tak samo, jak telefon od tradycyjnego operatora – ma numer z jednej 37 stref numeracyjnych w Polsce, nie trzeba włączać komputera, żeby dzwonić lub odbierać połączenia.

W IPFON świąteczne pozdrowienia można także przekazać wielu osobom naraz. Jest to możliwe dzięki wprowadzonej niedawno przez IPFON darmowej usłudze – pokoju konferencyjnego. Osoby, których rodziny bądź znajomi mają konta abonenckie w IPFON, mogą za darmo rozmawiać nawet z 7 osobami równocześnie. Osoby spoza sieci IPFON również można zaprosić do pokoju konferencyjnego – płacąc za połączenie po stawkach IPFON (1 grosz w Święta do UK; 11 groszy z VAT za minutę do większości krajów za granicą; 9 groszy z VAT za minutę w Polsce. Wszystkie połączenia są rozliczane z dokładnością co do sekundy).

Na wyspach brytyjskich przebywa obecnie ok. 1 miliona Polaków, z tego większość to tzw. nowa emigracja. Około 750 tys. Polaków mieszka w Anglii oraz Szkocji. Kolejne 250 tys. w Irlandii.

www.ipfon.pl

Hanna LaskowskaIPFON: w Święta za 1 grosz

Podziel się!

O autorze

hania