ITCore.pl – portal społeczności specjalistów IT już działa

Microsoft zainaugurował działalność nowego portalu przygotowanego z myślą o społeczności technologicznej skupionej wokół firmy – ITCore.pl. Celem inicjatywy jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, opinii i pomysłów pomiędzy specjalistami ds. infrastruktury oraz programistów.
Portal skupia społeczność specjalistów w zakresie nowoczesnych technologii, którzy są jednocześnie jego twórcami oraz użytkownikami. Aktywność na portalu – zarówno zasilanie go w nowe treści, jak i korzystanie z jego zasobów informacyjnych, jest dla użytkowników bezpłatne. Portal dedykowany jest specjalistom IT oraz programistom i zawiera zaawansowane technologicznie treści. Celem, który przyświecał twórcom portalu jest umożliwienie jego użytkownikom pogłębiania wiedzy technologicznej oraz budowania wartości na rynku pracy i pozycji profesjonalisty w swojej dziedzinie.

ITCore.pl – portal społeczności specjalistów IT już działa 1

Za pośrednictwem portalu ITCore.pl użytkownicy będą mieli dostęp do informacji, materiałów i szerokiej wiedzy z różnych dziedzin technologii. Efektywny system wyszukiwawczy, uwzględniający profil użytkowników, pozwoli im łatwo wyszukiwać kompleksowe informacje, zgodne z ich zainteresowaniami. Portal oferuje możliwości w zakresie zarządzania i personalizacji jego zawartości, a także szereg funkcji – zwijanie duplikatów, sprawdzanie pisowni, alerty – które zwiększają dokładność wyników i tym samym ułatwiają korzystanie z zasobów wiedzy zawartej na portalu.

„Firma Microsoft od lat skupia wokół siebie społeczność specjalistów IT. Współpraca z nimi przynosi nam obopólną korzyść. Specjaliści IT uzyskują dostęp do wiedzy i najnowszych technologii IT, a my – informacje o oczekiwaniach i wymaganiach rynku. Współpraca ta jest dla nas jednocześnie inspiracją do tworzenia nowych inicjatyw i pomysłów, których celem jest pomoc odbiorcom naszych technologii. Portal ITCore.pl powstał właśnie z myślą o specjalistach IT i z założenia jest platformą wymiany doświadczeń i myśli pomiędzy osobami, które profesjonalnie zajmują się nowymi technologiami. Jestem przekonany, że ITCore.pl stanie się miejscem spotkań i kreatywnej wymiany myśli pomiędzy ludźmi, których pasją są technologie” – powiedział Ronald Binkofski z polskiego oddziału Microsoft.

Użytkownicy portalu będą mieli do dyspozycji łatwy i wygodny w użytkowaniu interfejs użytkownika. Bezpieczne logowanie oraz szyfrowanie zapewni dostęp do treści tylko zarejestrowanym użytkownikom portalu.

Zespół redakcyjny portalu rekrutuje się z ochotników, którzy do tej pory dali się poznać jako fachowcy w dziedzinie nowych technologii w ramach innych społeczności internetowych koordynowanych przez Microsoft. Firma Microsoft wspiera projekt portalu ITCore.pl udostępniając niezbędną infrastrukturę,
w tym serwery oraz dostęp do Internetu, a także przygotowując nagrody dla uczestników konkursów, które będą organizowane w ramach działalności portalu ITCore.pl. Przedstawiciele Microsoft będą również dzielić się swoją wiedzą i aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności ITCore.pl.

www.itcore.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry