Jak wybrać neony LED do domu?

Poszukujesz neonu do swojego domu? Chcesz udekorować swoją sypialnię, salon, a może pokój dziecięcy? Pomożemy Ci wybrać odpowiedni motyw. Możliwości jest naprawdę wiele!

Jak wybrać neony LED do domu? 1

Neon do pokoju dziecięcego

Neon LED to świetna propozycja dla pokoju dziecka. Zapewni klimatyczne oświetlenie, jednocześnie pełniąc funkcję uroczej ozdoby. W dziecięcym pokoju doskonale zaprezentuje się neon przedstawiający m.in.:

 • postać z ulubionej bajki, filmu lub książki,
 • ulubiony motyw pociechy – mogą to być gwiazdki, serduszka, kwiaty, ptaki, koty i wiele innych,
 • dużą mapę świata lub bajkowego zamku,
 • motyw nawiązujący do hobby dziecka – piłka, książka, paleta z farbami, komputer,
 • imię dziecka

Warto zwrócić uwagę również na kolor neonu. Wybór wśród dostępnych barw jest niemalże nieograniczony, zatem neon może świecić na dokładnie taki kolor, jaki wybierze sobie maluch.

Neon do sypialni

Ledowe neony doskonale sprawdzają się również w sypialniach. Wcale nie muszą to być krzykliwe, intensywne barwy. Najlepiej sprawdzają się neony o subtelnym, ciepłym świetle, które wspiera prawidłowy sen i usypianie. Wybierając neony ledowe z możliwością kontroli natężenia światła, można dowolnie regulować je w zależności od aktualnych potrzeb.

W sypialniach dobrze odnajdą się neony:

 • z cytatami – np. “miejsce do całowania”, “let’s stay in bed”, “good vibes”, “chyba śnisz”, “relax”, “miłego dnia” – treść, język oraz czcionkę można dostosować do własnych preferencji,
 • nawiązujące do stylu wnętrza – mogą to być np. kwiaty komponujące się z kwiatowymi zasłonami,
 • artystyczne – stanowią ciekawą alternatywę dla obrazów i innych ozdób, mogą przedstawiać różnego rodzaju abstrakcje z elementami twarzy, dłoni, ust, roślin czy serc.

Fani minimalizmu mogą zdecydować się na proste neony LED na zamówienie, będące np. prostymi, długimi paskami na długość całej ściany. To dobry sposób na klimatyczne oświetlenie sypialni i stworzenie miłej atmosfery.

Neon do kuchni

Neon LED to dobra propozycja również dla kuchni. W tym pomieszczeniu zdecydowanie najlepiej sprawdzają się modele przedstawiające jedzenie i picie. Może to być pizza, banan, frytki, hot dog, piwo, wino, drink lub kawa. Z kolei najciekawsze cytaty to:

 • “Let’s cook together”,
 • “Moja kuchnia, moje zasady”,
 • “best food”,
 •  “coffee lovers”.

Tego typu element sprawdzi się w kuchni nie tylko jako ozdoba, ale także jako punkt orientacyjny podczas nocnych wypraw do lodówki. Umili codzienne przyrządzanie posiłków.

Neon do salonu

Neony do salonu oferują tak naprawdę nieograniczone możliwości! Mogą przedstawiać wszystko, co tylko sobie wymarzysz. Może zamienić salon w prawdziwe centrum rozrywki, przedstawiając np. pada do gier, popcorn, a także dowolnie wybraną postać z ulubionego filmu lub gry.

Niezwykle interesująco prezentują się również neony z motywem miasta, przedstawiające budynki, neony prezentujące zachód słońca, a także te nawiązujące do gór i wycieczek. W salonie dobrze sprawdzą się także ulubione cytaty. Z pomocą neonów możesz stworzyć takie wnętrze, o jakiej tylko marzysz.

Neon do pomieszczenia biurowego

Producenci neonów proponują również szereg modeli nawiązujących do pracy i hobby. W pomieszczeniu biurowym umieścisz neon przedstawiający logo lub nazwę firmy, a także motyw nawiązujący do charakteru pracy. Może to być kamera w przypadku osób nagrywających filmy, książka w przypadku pisarzy, a nawet i interesujący obraz w przypadku grafików.

Ledowe neony pozwolą Ci odmienić charakter przestrzeni. To elementy dekoracyjne, obok których ciężko jest przejść obojętnie!

Photo by Mohammad Metri on Unsplash

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top