Jak zadbać o najmłodszych odkrywców wirtualnego świata

Opublikowano: 16 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Bezpieczeństwo dzieci w serwisach społecznościowych, najnowsze wyniki badań dotyczące świadomości rodziców o zagrożeniach online, zmagania z cyberprzemocą w szkołach oraz najciekawsze europejskie projekty edukacyjne to tylko niektóre z tematów II Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie” organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK w ramach unijnego programu Safer Internet w Polsce.
Już w najbliższy czwartek i piątek profesjonaliści z sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, branży internetowej, instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania będą zastanawiać się wspólnie nad tym, jak najlepiej chronić i edukować młodych internatów.

Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 września w hotelu Kyriad Prestige w Warszawie. Organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, we współpracy z niemieckim projektem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie – klicksafe.de, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet Plus. Głównym partnerem konferencji jest Fundacja Grupy TP. Patronat nad konferencją objęła Viviane Reding – Komisarz UE ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów.

Konferencja poświęcona będzie szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. W programie znalazły się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z zagranicznych i krajowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem dzieci online. O wirtualnych zagrożeniach i sposobach ochrony dzieci m.in. przed nielegalnymi treściami, mówić będą prelegenci z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Danii, Rosji i wielu innych krajów.

Rolę międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania nielegalnych treści w Sieci przedstawi Birgit Roth – Sekretarz Generalny INHOPE (Międzynarodowego Stowarzyszenia Hotline’ów). O tym, jak wygląda zwalczanie przestępstw internetowych przeciwko dzieciom w Polsce mówić będzie m.in. dr Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Dla przedstawicieli instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania odbędą się specjalne zamknięte warsztaty na temat zwalczania pedofilii online. W ramach konferencji zaprezentowane zostaną także innowacyjne projekty edukacyjne, promujące bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

NASK przygotuje transmisję na żywo z przebiegu konferencji, która dostępna będzie na stronie www.saferinternet.pl.

Hanna LaskowskaJak zadbać o najmłodszych odkrywców wirtualnego świata

Podziel się!

O autorze

hania