Jak zadbać o najmłodszych odkrywców wirtualnego świata

Bezpieczeństwo dzieci w serwisach społecznościowych, najnowsze wyniki badań dotyczące świadomości rodziców o zagrożeniach online, zmagania z cyberprzemocą w szkołach oraz najciekawsze europejskie projekty edukacyjne to tylko niektóre z tematów II Międzynarodowej Konferencji „Bezpieczeństwo Dzieci i Młodzieży w Internecie” organizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz NASK w ramach unijnego programu Safer Internet w Polsce.
Już w najbliższy czwartek i piątek profesjonaliści z sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych, branży internetowej, instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania będą zastanawiać się wspólnie nad tym, jak najlepiej chronić i edukować młodych internatów.

Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 września w hotelu Kyriad Prestige w Warszawie. Organizowana jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową, we współpracy z niemieckim projektem na rzecz bezpieczeństwa w Internecie – klicksafe.de, w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet Plus. Głównym partnerem konferencji jest Fundacja Grupy TP. Patronat nad konferencją objęła Viviane Reding – Komisarz UE ds. Społeczeństwa Informacyjnego i Mediów.

Konferencja poświęcona będzie szerokiemu spektrum zagadnień związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. W programie znalazły się wykłady oraz warsztaty prowadzone przez uznanych specjalistów z zagranicznych i krajowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem dzieci online. O wirtualnych zagrożeniach i sposobach ochrony dzieci m.in. przed nielegalnymi treściami, mówić będą prelegenci z Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Danii, Rosji i wielu innych krajów.

Rolę międzynarodowej współpracy w zakresie zwalczania nielegalnych treści w Sieci przedstawi Birgit Roth – Sekretarz Generalny INHOPE (Międzynarodowego Stowarzyszenia Hotline’ów). O tym, jak wygląda zwalczanie przestępstw internetowych przeciwko dzieciom w Polsce mówić będzie m.in. dr Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji. Dla przedstawicieli instytucji wymiaru sprawiedliwości oraz organów ścigania odbędą się specjalne zamknięte warsztaty na temat zwalczania pedofilii online. W ramach konferencji zaprezentowane zostaną także innowacyjne projekty edukacyjne, promujące bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

NASK przygotuje transmisję na żywo z przebiegu konferencji, która dostępna będzie na stronie www.saferinternet.pl.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry