Jak znaleźć pracę w nowym mieście?

Przeprowadzasz się do nowego miasta. Zaczynasz studia albo po prostu chcesz coś zmienić w swoim życiu. Teraz potrzebujesz tylko znaleźć dobrą i satysfakcjonującą Cię pracę. Jak się do tego zabrać? Czy są sprawdzone sposoby i tricki na szybkie zdobycie wymarzonego zajęcia, i to w zupełnie nowym środowisku? Przedstawiamy parę wskazówek.

Zrób rozeznanie

Przede wszystkim research i analiza stanu obecnego. Twoja wymarzona praca na pewno gdzieś tam jest. Pamiętaj, że wyszukiwarka internetowa to nie jedyne narzędzie do znalezienia informacji. Oprócz internetu masz przecież do wyboru uczelniane Biura Karier czy po prostu ogłoszenia w lokalnej prasie.

Popytaj znajomych

praca w nowymOprócz wyszukiwania w internecie czy przez inne kanały, zwyczajnie zapytaj się znajomych, czy nie słyszeli o jakiejś możliwości pracy. Nie zapomnij też o możliwościach, jakie dają obecnie media społecznościowe. Czasami, przeglądając, co nowego u znajomych na Facebook’u, możesz trafić na idealną dla siebie ofertę, o której ktoś właśnie wspomniał w swoim poście.

Chadzaj na wydarzeniach networkingowe

Eventy networkingowe, czyli wydarzenia, na których spotykają się ludzie z interesującej Cię branży, mogą być dla Ciebie wielką szansą na zdobycie świetnego zajęcia. Oprócz tego praca czeka na Ciebie podczas targów praktyk i staży, które odbywają się w największych miastach Polski zwłaszcza wiosną. Tylko nie zapomnij wziąć CV!

Bądź przygotowany

W każdej chwili możesz dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli jeszcze nie znasz miasta wystarczająco dobrze, upewnij się, że na pewno dobrze sprawdziłeś drogę do firmy. Tłumaczenie, że „jestem tu nowy, więc się zgubiłem” nie rokuje zbyt dobrze na owocną współpracę.

Podsumowując: pamiętaj, że praca sama nie spadnie Ci z nieba. Nie znaczy to jednak, że jest niemożliwa do odnalezienia. Zrób dobrą analizę sytuacji, popytaj znajomych, bądź obecny na ważnych wydarzeniach i przede wszystkim nie rozstawaj się z pozytywnym nastawieniem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top