Jak zrobić dobrą prezentację na szkolenie?

Przed Tobą wystąpienie, do którego musisz przygotować prezentacje, ale na wspomnienie PowerPointa przed oczami stają Ci szkolne lekcje informatyki? Bez obaw! Zobacz, jak przygotować estetyczną i przede wszystkim przydatną prezentację, na której widok słuchacze nie zaczną wspominać smaku obiadu ze szkolnej stołówki.

Jak zrobić dobrą prezentację na szkolenie? 1

Z prezentacji korzystamy w różnych sytuacjach zawodowych: na firmowych szkoleniach, na wystąpieniach publicznych, podczas prowadzenia wykładów. Prezentacje mogą być również przydatnym narzędziem podczas zajęć online. Przekonaj się, jak tworzyć prezentacje wspierające Twoje wystąpienie, a zarazem przyciągające uwagę słuchaczy.

Nowoczesne prezentacje – zapomnij o WordArtach!

O ile Twoja prezentacja nie dotyczy historii pakietu Microsoft Office, nie opieraj jej na szablonach i pomysłach żywcem wyjętych z lat dziewięćdziesiątych. Dzisiejsze prezentacje mogą być nowoczesne, estetyczne i przejrzyste, nawet jeśli są tworzone przez osobę bez talentu graficznego.

Dobra prezentacja to nie ściana tekstu!

Jeśli potrzebujesz stworzyć prezentację do swojego wykładu, kursu, wystąpienia lub szkolenia, PowerPoint daje Ci możliwość umieszczenia na slajdach nie tylko tekstu i grafik, ale też atrakcyjnych wizualnie wykresów, tabel czy diagramów. Wykorzystuj te możliwości, ponieważ prezentacje opierające się wyłącznie na tekście są nieskuteczne i nużące. Kardynalnym błędem jest umieszczanie na slajdach niemal całej treści szkolenia czy wykładu, który jest jedynie odczytywany przez osobę prowadzącą wystąpienie. Nie ma to najmniejszego sensu!

Celem prezentacji ma być wsparcie treści, którą przekazujesz ustnie. Wszelkie wizualizacje, krótkie hasła i ilustracje sprawią, że to, o czym mówisz, na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Zanim zaczniesz tworzyć prezentację

Przygotowywania prezentacji nie zaczynamy od uruchomienia PowerPointa. Proces jej tworzenia zaczyna się dużo wcześniej: już od pierwszego szkicu Twojego wystąpienia. Zanim zaczniesz tworzyć slajdy, przygotuj plan prezentacji. Robiąc go, pamiętaj, że prezentacja ma mieć konkretny cel. Przeklikiwanie kolejnych slajdów tylko po to, by cokolwiek wyświetlało się na ekranie nie powinno stanowić tego celu. Patrząc na treść szkolenia czy wykładu zastanów się, w którym momencie odpowiedni slajd byłby przydatny zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich odbiorców.

Tworzenie dobrej prezentacji nie jest proste, ale po poznaniu kilku zasad i trików może być naprawdę ciekawą zabawą, która wyzwoli w Tobie głęboko ukryte pokłady kreatywności.

Jeśli nie chcesz traktować prezentacji jako przykrego obowiązku, możesz skorzystać ze sprawdzonego szkolenia, które nie tylko nauczy Cię obsługi PowerPointa, ale też pomoże lepiej przygotowywać się do wystąpień publicznych. Z takiego szkolenia mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, by zapunktować certyfikatem i umiejętnościami w swoim CV, jak i nauczyciele, wykładowcy, pracownicy małych, średnich i dużych firm – tak naprawdę na każdym szczeblu kariery. Sztuka wystąpień publicznych może się przydać w niejednej zawodowej sytuacji!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top