Jak żyją doktorzy i aptekarze?

Acxiom Polska tym razem zagląda do domów i kieszeni osób czuwających nad naszym stanem zdrowia.

W białych fartuchach znajdziemy zdecydowanie więcej Pań niż Panów (w proporcjach 60 do 40) wynika z danych zebranych poprzez Ogólnopolski Kwestionariusz Produktów i Usług Acxiom Polska. Lekarze i farmaceuci stanowią grupę zawodową, która na tle statystycznej polskiej rodziny, wypada bardzo korzystnie – cechuje się dobrą sytuacją materialną oraz finansową, należą do niej ludzie aktywni i otwarci na nowinki technologiczne.

Własny dom lub mieszkanie posiada ponad 77% z nich, podczas gdy w wynajętych kwaterach zamieszkuje niecałe 7%. Jedna trzecia adeptów medycyny prowadzi jedno lub co najwyżej dwuosobowe gospodarstwa domowe, choć najbardziej popularnym modelem rodziny pozostaje gospodarstwo wielkości trzy-cztery osoby (51% wskazań).

Choć zawód powszechnie szanowany i uważany za intratny, dochodami powyżej 4000 zł może pochwalić się 20% lekarzy i farmaceutów. Najczęściej (36% z nich ) zarabiają oni w granicach 2200 – 4000 zł. Nie muszą jednak zaciskać pasa – jedna czwarta przeznacza na tygodniowe zakupy kwoty większe niż 250 zł, 49% płaci za telefon stacjonarny rachunki wynoszące powyżej 100 zł, a w 26% gospodarstw znajduje się więcej niż jedno auto.

Doktorzy myślą poważnie o przyszłości – 29% z nich (to jest ponad dwukrotnie częściej niż statystyczny Polak) korzysta z instrumentów związanych z oszczędzaniem.

41% posiada w domu własny komputer, a 35% deklaruje internet i komputer jako swoje hobby. Rzadko można ich spotkać przed telewizorem – 47% z nich przed szklanym ekranem spędza nie więcej niż 2 godziny dziennie. Preferują raczej książki (71%), interesują się kulturą/polityką/podróżami (64%) oraz chętnie poświęcają czas na podnoszenie swoich umiejętności/naukę języków obcych (42%).

Chętnie podróżują – tylko 16% spędza wakacje w domu, 37% wybiera na urlop któryś z krajów europejskich, a 12% wyjeżdża poza Stary Kontynent.

http://www.acxiom.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry