Jakie czytniki e-książek wybierają Polacy? [infografika]

Z danych zgromadzonych przez Okazje.info oraz księgarnię Woblink.com wynika, że spośród dostępnych rozwiązań, do lektury e-książek najczęściej wykorzystywane są czytniki E-Ink znanych producentów: Prestigio, Manta oraz Amazon. 

Od początku września zanotowaliśmy niemal 40-proc. wzrost zainteresowania kategorią czytniki e-book. Ponad połowa internautów wybiera czytnik, korzystając z filtru producenta. Użytkownicy najczęściej decydują się na markę Prestigio oraz na czytniki polskiego producenta Manta. Na trzecim miejscu znalazł się Amazon z czytnikiem Kindle, a tuż za podium, na równorzędnych miejscach – Pocketbook i Abaxo-Onyx – powiedziała Natalia Ircha, specjalista ds. PR Okazje.info.

Jakie czytniki e-książek wybierają Polacy? [infografika] 1

Co trzeci internauta poszukujący czytnika e-book zwraca też uwagę na przekątną ekranu. Największym zainteresowaniem cieszą się średniej wielkości matryce – 7 cali (50,49 proc. wskazań) oraz czytniki z większą przekątną – 9,7 cali (29,7 proc. wskazań).  Zdecydowanie mniej użytkowników ma konkretne wymagania co do pojemności czy też możliwości wykorzystania urządzenia jako pamięci USB.

Pełną inforgrafikę pobrać można z tego adresu.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top