Janowska Fabryka Maszyn wdraża Impuls BPSC

Chorzowska spółka BPSC S.A. podpisała kontrakt z Janowską Fabryką Maszyn Sp. z o.o. Komputeryzacja spółki jest częścią planu restrukturyzacji zakładu. Głównym udziałowcem firmy posiadającym 70 proc. udziałów jest od 2000 roku Fundusz Kapitałowy PKO S.A.

Janowska Fabryka Maszyn specjalizuje się w produkcji komponentów do maszyn budowlanych, przeszło 60% produkcji przeznaczona jest na export. Aktualnie w zakładzie usprawniany jest system organizacji produkcji. Z tego względu główny nacisk we wdrożeniu systemu Impuls BPSC położono na moduł MRPII. Będzie on odpowiadał za sprawne planowanie i harmonogramowanie produkcji oraz analizę i rozliczanie jej kosztów. Ma to pomóc w polepszeniu standardów obsługi kontraktów, na co szczególny nacisk kładzie zarząd firmy.

„Prowadzenie nowoczesnego przedsiębiorstwa wymaga od kadry menadżerskiej dostępu do szybkiej, bieżącej i rzetelnej informacji. Stąd nasza decyzja o wprowadzeniu systemu ERP. Dzięki systemowi Impuls BPSC zarząd będzie miał dostęp do wielowymiarowych analiz wszystkich dziedzin gospodarczych spółki, co pozwoli podejmować właściwe decyzje” – mówi członek zarządu Roland Ćwierz.

Według niego oprogramowanie Impuls zostało wybrane ze „względu na doświadczenie firmy BPSC S.A. i zrozumienie procesów produkcyjnych”. Dodatkowym atutem była integracja Systemu Wspomagania Decyzji, który będzie wykorzystywany do analizy obłożenia stanowisk ich pracochłonności, produktywności oraz przeprowadzania symulacji budżetowych.

Instalacja aplikacji Impuls BPSC ma kompleksowo rozwiązać problem komputeryzacji Janowskiej Fabryki Maszyn. Zakład jest przygotowany na przyjęcie nowej technologii. Dotychczas w administracji i produkcji wykorzystywano autorskie rozwiązania. Niestety uzyskiwane dzięki nim informacje nie wystarczały do zarządzana przedsiębiorstwem. „Brak integracji pomiędzy systemami uniemożliwiał dokonanie szybkiej analizy porównawczej. Nie pozwalało to optymalnie wykorzystać potencjał zakładu.” – mówi członek zarządu Roland Ćwierz.
Roland Ćwierz jestem optymistą, co do przyszłości nowej inwestycji i przyszłości zakładu. „Obecnie obserwujemy wzrost zamówień. Nie jest to jeszcze duży wzrost, ale wraca dobra koniunktura i popyt na nasze wyroby. Można przypuszczać, że największy spadek mamy już za sobą. Dlatego jestem przekonany, że obecne wdrożenie pakietu ERP jest potrzebną i trafioną inwestycją.”

Całe wdrożenie pakietu Impuls BPSC obejmie 42 stanowiska robocze w tym moduły: Finanse-Księgowość-Koszty, Kadry Pałce, Produkcja, Środki Trwałe, Gospodarka Materiałowa, Sprzedaż, oraz System Wspomagania Decyzji.

Zakończenie wdrożenia planowane jest na koniec 2002 roku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top