Japonia: Samsung nie okradł Apple

Sądowej batalii pomiędzy firmami Samsung i Apple ciąg dalszy. Tym razem punkt zdobył producent z Korei – sąd w Japonii orzekł, że Samsung nie skopiował rozwiązań Apple.

Japonia: Samsung nie okradł Apple 1Przypomnijmy, że tydzień temu amerykański sąd orzekł, że Samsung naruszył patenty Apple przy projektowaniu swoich urządzeń mobilnych. Zarządził również dotkliwą karę finansową – miliard dolarów. To nie koniec tego postępowania – w grudniu odbyć ma się sprawa odwoławcza.

Nieco wcześniej sąd w Korei Południowej orzekł zaś, że obie firmy okradają się z rozwiązań patentowych. Nakazał jednocześnie wycofanie ze sprzedaży na terenie tego kraju niektórych produktów firmy Apple i Samsung. Zalicza się do nich smartfony iPhone 3GS, iPad 1, iPad 2 oraz iPhone 4 oraz 12 modeli urządzeń Samsunga.

Jak donosi Bloomberg sąd w Tokio wydał właśnie wyrok, z którego wynika, że Samsung nie naruszył patentów Apple dotyczących synchronizacji muzyki i wideo. Nie rządził tym samym kary – firma Apple domagała się około 1,3 mln dolarów odszkodowania i wycofania urządzeń Samsunga z rynku. Firma z Cupertino musi pokryć koszty procesu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top