Japonia: Samsung nie okradł Apple

Sądowej batalii pomiędzy firmami Samsung i Apple ciąg dalszy. Tym razem punkt zdobył producent z Korei – sąd w Japonii orzekł, że Samsung nie skopiował rozwiązań Apple.

Japonia: Samsung nie okradł Apple 1Przypomnijmy, że tydzień temu amerykański sąd orzekł, że Samsung naruszył patenty Apple przy projektowaniu swoich urządzeń mobilnych. Zarządził również dotkliwą karę finansową – miliard dolarów. To nie koniec tego postępowania – w grudniu odbyć ma się sprawa odwoławcza.

Nieco wcześniej sąd w Korei Południowej orzekł zaś, że obie firmy okradają się z rozwiązań patentowych. Nakazał jednocześnie wycofanie ze sprzedaży na terenie tego kraju niektórych produktów firmy Apple i Samsung. Zalicza się do nich smartfony iPhone 3GS, iPad 1, iPad 2 oraz iPhone 4 oraz 12 modeli urządzeń Samsunga.

Jak donosi Bloomberg sąd w Tokio wydał właśnie wyrok, z którego wynika, że Samsung nie naruszył patentów Apple dotyczących synchronizacji muzyki i wideo. Nie rządził tym samym kary – firma Apple domagała się około 1,3 mln dolarów odszkodowania i wycofania urządzeń Samsunga z rynku. Firma z Cupertino musi pokryć koszty procesu.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry