Jedyna Polska Epica Award dla San Markos

San Markos jest jedyną polską agencją nagrodzoną w konkursie Epica Awards 2009. Projekt “Kumpel z Przeszłości” zdobył główną nagrodę w kategorii “media innovation“.

Epica Award dla San Markos za projekt “Kumpel z Przeszłości” (www.sanmarkos.pl), to pierwsza od wielu lat nagroda w tym konkursie przyznana polskiej agencji reklamowej. “Kumpel z Przeszłości”  został zrealizowany z okazji 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jury konkursu doceniło nowoczesną formę przekazywania wiedzy o historii przyznając mu pierwsze miejsce w kategorii “media innovation – traditional media“. W tym roku do udziału w konkursie Epica Awards zgłoszonych zostało 3196 prac z 476 agencji z 48 krajów.

Kumpel z Przeszłości” (www.youtube.com/watch?v=RaporHBfRHk) to projekt agencji San Markos zrealizowany wspólnie z firmą On Board PR (www.onboard.pl) i Biurem Promocji Miasta Stołecznego Warszawy, dla którego inspirację stanowiła 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na portalu społecznościowym Facebook stworzono dwa profile dwojga młodych ludzi – „Sosny” i „Kostka” – fikcyjnych powstańców. Aktualizowane codziennie, do końca Powstania (początek października) stanowiły prywatną kronikę Powstania Warszawskiego widzianego oczami dwojga młodych ludzi. „Kostek” i „Sosna” pisząc językiem ówczesnej młodzieży, opowiadali o swoich codziennych przeżyciach oraz umieszczali zdjęcia i filmy odzwierciedlające atmosferę tamtego okresu. Dzięki temu udało się zaprząc nowe technologie do zakrzywienia czasu i podróży do 1944 roku. „Kostek” i „Sosna” stali się jednymi z najpopularniejszych postaci prywatnych na polskim Facebooku. Ich losy śledziło niemal 4000 przyjaciół, którzy komentowali ich wpisy i toczyli żywe dyskusje na temat Powstania. Dotychczas projekt został nagrodzony srebrnym bębnem na festiwalu reklamowym Golden Drum oraz srebrną nagrodą Silver Spotlight Award.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry