Jeszcze jeden globalny partner INTERIA.PL

Opublikowano: 17 maja 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

INTERIA.PL podpisała umowę partnerską z niemiecką firmą Mapsolute GmbH, twórcą Map24.com – jednego z najbardziej liczących się na świecie serwisów, zawierających zestaw narzędzi wyszukiwawczych, opartych na mapach. W ramach współpracy w portalu INTERIA.PL powstanie polskojęzyczna wersja tej popularnej witryny.
Nowy serwis będzie oferował mapy i plany miast, obejmujące obszar Europy, Ameryki Północnej, Środkowego Wschodu, Australii i Brazylii. Udostępni wysokiej jakości narzędzia wyszukiwawcze, umożliwiające szybkie znalezienie żądanej lokalizacji i sprawne zaplanowanie najkrótszej lub najszybszej trasy podróży. Przy planowaniu trasy użytkownik może wykorzystać opcje wyboru, tj. typy dróg, którymi planuje się poruszać, szczegółowość opisu trasy, wykorzystanie poszczególnych rodzajów środków transportu i kalkulację czasu podróży.

– Cieszymy się, że możemy oddać do dyspozycji użytkowników INTERIA.PL kolejną wartościową usługę, opartą na innowacyjnych technologiach internetowych – mówi Marcin Borek, dyrektor działu sprzedaży technologii i systemów INTERIA.PL, odpowiedzialny za współpracę z Map24.com. – Zamierzamy udostępnić nowy serwis jak najszybciej, żeby mogły z niego skorzystać m.in. osoby, chcące zaplanować wakacyjną podróż – dodaje.

Jednocześnie, zgodnie z umową, INTERIA.PL obejmie rolę handlowego przedstawicielstwa firmy Mapsolute GmbH w Polsce i zająć się sprzedażą reklam w ramach partnerskiej witryny oraz sprzedażą innych produktów biznesowych, związanych z narzędziami Map24. Z oferty biznesowej, pozwalającej firmom zaistnieć na mapach o różnym stopniu szczegółowości i w bazach wyszukiwawczych serwisu (BiznesMap24, BiznesMap24 Easy i PortalMap24) korzystają już m.in. Daimler-Chrysler, T-Mobile, TUI i McDonalds.

Mapsolute GmbH uznawany jest za lidera w tworzeniu rozwiązań wyszukiwawczych, opartych na mapach i związanych z planowaniem podróży. Zarządzany przez firmę serwis Map24.com miesięcznie odwiedza ponad 5 mln użytkowników, generujących 150 mln odsłon. Codziennie w serwisie jest wyświetlanych około miliona planów tras podróży.

www.interia.pl

Hanna LaskowskaJeszcze jeden globalny partner INTERIA.PL

Podziel się!

O autorze

hania