K2 kulturalnie dla najmłodszych

K2 we współpracy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zrealizowała edukacyjno-kulturalny serwis dla najmłodszych  – www.kula.gov.pl. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 5-9 lat jego celem jest zaznajamianie maluchów z dobrami polskiej kultury i historią.

Nowy portal MKiDN jest poświęcony polskiej kulturze i historii, którą w lekki i zabawny sposób ma przybliżać najmłodszym użytkownikom Internetu. To także narzędzie kształtujące świadomość kulturową młodych Internautów oraz porządkujące wiedzę na temat polskości i dziedzictwa kulturowego. Strona zawiera również pomoce dla rodziców i nauczycieli, które mogą posłużyć do prowadzenia lekcji w przedszkolach i zerówkach. Prócz możliwości wysłuchania opowieści zaproponowano także im układanki, gry, malowanki, przepisy na dobrą zabawę, zachęcające do interakcji.

W serwisie rodzice mogą znaleźć pomocne materiały do wycieczek własnych czy lekcji. Na stronie www.kula.gov.pl jest kolorowo, pastelowo, przyjemnie dla oka i ucha. Można zwiedzać, rysować, grać i słuchać. Dziecko ma możliwość wyprawić się do jednego z polskich miast (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Toruń, Żelazowa Wola), by poznać najbardziej charakterystyczne dla niego postaci i obiekty, funkcjonujące w nim instytucje kultury oraz zapoznać się z legendami i bajkami związanymi z wybranym miejscem (dla każdego z obszarów jest zarezerwowany inny zestaw rozrywek). A w wyprawie tej towarzyszą najmłodszym Kulka i Kulek, którym głosu użyczyli aktorzy – Maja Ostaszewska i Wojciech Malajkat.

To jeden z najciekawszych i najtrudniejszych projektów w historii K2. Główna trudność polegała na tym, jak zainteresować bardzo młodego użytkownika, który jeszcze nie czyta i nie pisze, jednocześnie spełniając cele statutowe MKiDN. Rozwiązaniem było zaangażowanie lektora do 95% treści w serwisie. A konsekwencją tego pomysłu, zwrócenie się do znanych polskich aktorów o użyczenie głosów. Kolejna trudność to brak jakichkolwiek benchmarków, takich serwisów www, a przez to dobranie odpowiedniego typu treści. W tym przypadku rozwiązaniem okazała się dokładna analiza i badania na grupie docelowej (w tym dzieciach pracowników K2 Internet). Ogromnym wsparciem dla projektu okazała się również wiedza specjalistów z MKiDN. – mówi Jacek Ryniecki, Account Director, K2 Internet SA.

Wprowadzenie projektu poprzedziły konsultacje przedstawicieli MKiDN z psychologami dziecięcymi i rodzicami. W prace nad serwisem zaangażowany był też zespół specjalistów: za szatę graficzną odpowiadała znana ilustratorka książek dla dzieci – Joanna Zagner, za stronę literacką pisarka  – Beata Ostrowicka, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Serwis KULA pokazuje, że strony firmowane przez administrację publiczna mogą być równie ciekawe jak realizacje komercyjne. – mówi Tomasz Tomczyk, Wiceprezes Zarządu K2 Internet SA.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry