K2 przygotowała nową odsłonę portalu playmobile.pl

Portal playmobile.pl to pierwsza tak duża realizacja zespołu obsługowego K2 dla Play w tym roku, będąca wynikiem wygranego w styczniu 2009 r. konkursu na obsługę marki PLAY w obrębie kompleksowych działań interactive. Kontynuacja współpracy obejmuje stworzenie nowego portalu operatora oraz jego obsługę stałą, a także przygotowanie kreacji dla kampanii internetowych.

W ramach prac nad portalem przygotowano zupełnie nową, udoskonaloną architekturę, zakładającą całkowitą integrację sklepu internetowego (eShop) z portalem. Głównym założeniem, jakim kierowano się przy konstrukcji portalu jest harmonijne połączenie warstwy informacyjnej ze stroną wizerunkową.

Nowa odsłona portalu to konkrety + emocje – chcieliśmy dać klientowi nie tylko dobrze przygotowany portal operatorski z racjonalnym uzasadnieniem dlaczego warto wybrać Play, ale też pokazać że marka Play jest fajna i można ją lubić – i to się udało – powiedział Stefan Nowak, Portals Director Play.

Część informacyjna zawiera pełne i wyczerpujące informacje dotyczące oferty operatora. Użytkownik
w prosty i intuicyjny sposób może dobrać odpowiednią dla siebie ofertę, telefon, może też porównać wybraną ofertę z innymi, oraz zawsze dokonać zakupu.

W całym portalu przy wyborze oferty obecny jest host – przewodnik, który w każdym momencie może przenieść niezdecydowanego użytkownika do innej, interaktywnej części portalu, gdzie krok po kroku prowadzi go przez szczegóły oferty, prezentując jej najciekawsze aspekty. Host w zabawny, a przede wszystkim interaktywny  sposób pomaga dobrać ofertę, telefon, pokazuje jak łatwo można przenieść numer do Play, oraz tłumaczy jakie są korzyści z posiadania telefonu w Play.

Materiały video zostały stworzone w procesie postprodukcji, ponad 80 ujęć nagranych kamerą 4k Red One, w rekordowym czasie 2 tygodni – niczym film pełnometrażowy. W ich obróbce wykorzystano oprogramowanie Adobe After Effect oraz Eyeon Fusion, w tworzeniu animacji 3D wykorzystano natomiast Autodesk Softimage. Poprawne wyświetlanie animacji na stronie gwarantuje doskonała infrastruktura serwerowa w skład której wchodzi Flash Media Interactive Serwer 3.5. – komentuje Magdalena Zawada, Account Director K2 Internet SA.

Współpraca K2 Internet z Play trwa już ponad dwa lata. Od momentu oficjalnego launchu operatora na polskim rynku K2 przygotowała dla Play dwie odsłony portalu konsumenckiego, część korporacyjną, portal biznesowy – Play dla Firm, kilka miniserwisów promocyjnych, tutoriale do telefonów, oraz graficzną oprawę platformy do sprzedaży kontentu – Playnet. Ponadto K2 Internet prowadzi stałą obsługę portalu marki Play.

Playmobile.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry