Kalendarz Pirelli w Gazeta.pl

W dzień polskiej premiery ekskluzywnego Kalendarza Pirelli w portalu Gazeta.pl został uruchomiony jedyny oficjalny w polskim internecie serwis z galerią zdjęć pięknych kobiet z edycji kalendarza 2005.

Kalendarz został przygotowany przez znanego na całym świecie fotografa Patricka Demarchelier. W przeciwieństwie do zeszłorocznego pełnego wyobrażeń i wykorzystującego najnowsze osiągnięcia fotografii, kalendarza autorstwa Nicka Knighta, The Cal 2005 powraca do tradycyjnej techniki czarno – białej, charakterystycznej dla wcześniejszych kalendarzy: Artura Elgorta (1990), Petera Lindberga (1996), Richarda Avedona (1997), Bruce’a Webera (1998) i Herba Rittsa (1999). Jak powiedział dyrektor artystyczny Kalendarza Pirelli 2005, Douglas Lloyd 'każdy obraz jest plastycznym portretem, jednocześnie klasycznym i nowoczesnym. Jest obrazem wyrażającym zmysłowe piękno kobiecego ciała’.

Obok Naomi Campbell na fotografiach wypełniających kalendarz 2005 oraz na stronach serwisu Pirelli w portalu Gazeta.pl można zobaczyć takie piękności jak Filippa Hamilton i Isabeli Fontana, Diana Dondoe, Erin Wasson, Euguenia Volodina, Julia Stegner, Liliane Ferrarezi, Marija Vojuvic, Michelle Buswell, 'Valentina’ i Valeria Bohm.

Na przestrzeń 'studia fotograficznego’ Demarchelier zaaranżował szczególne miejsca: wydmy na plaży i luksusowy ogród kolonialnego domu, aby właśnie w takiej scenerii uwiecznić swoje muzy. Rezultatem jest jak zwykle wyjątkowa wersja Kalendarza, złożonego po raz pierwszy z 22 kart.

Tylko w serwisie Pirelli w portalu Gazeta.pl oprócz fotografii z kalendarza 2005 znajdują się także galerie zdjęć i opisy ponad 30 poprzednich jego edycji.

Kalendarz Pirelli jest bardzo elitarny. Nie można go nigdzie kupić. Co roku 40 tys. numerowanych egzemplarzy jest rozdawanych wśród znanych osobistości na całym świecie. W Polsce kalendarz otrzymało 200 osób, w tym osobistości ze świata sztuki, polityki i mediów.

http://www.gazeta.pl/pirelli

Wpisy promowane

  • Zakres usług dobrej kancelarii prawnej
    Każdy, kto szuka wsparcia przy właściwej interpretacji przepisów prawnych, może zwrócić się o pomoc do kancelarii prawnej. Trzeba jednak wiedzieć, ...
  • Sprawdzone sposoby na stres
    Stres jest naturalną reakcją fizjologiczna organizmu, która mobilizuje go do większej aktywności i szybszego działania. O ile krótkotrwały stres może ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry