Kampanie społeczne w sieci adBino.pl

Opublikowano: 9 sierpnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Sieć linków reklamowych adBino.pl objęła patronat internetowy nad ogólnopolską akcją „Dziecko w Sieci”, organizowaną przez Fundację Dzieci Niczyje oraz kampanią społeczną „Pajacyk”, którą prowadzi Polska Akcja Humanitarna.

Akcje wspierane będą medialnie do końca września i obejmą wszystkie witryny należące do sieci reklamowej.

„Dziecko w Sieci” to kampania społeczna Fundacji Dzieci Niczyje, która rozpoczęła się 25 lutego 2004 r. Rosnąca popularność Internetu, zwłaszcza wśród najmłodszych użytkowników, wymaga od nas wszystkich, a zwłaszcza od rodziców dzieci, które korzystają z Sieci, znajomości zarówno samego medium, jak i zagrożeń wynikających z jego używania. Kampania składać się będzie z przekazów medialnych oraz akcji edukacyjno-informacyjnej adresowanej do dzieci, rodziców i nauczycieli.

Pajacyk to nazwa, a zarazem symbol, prowadzonego od 1998 r. przez Polską Akcję Humanitarną programu dożywiania dzieci w szkołach i świetlicach. Na terenach o wysokim stopniu bezrobocia liczne rodziny pozostają bez środków do życia. Rządowe i gminne działania, z powodu niewystarczającego budżetu i sztywnych kryteriów, pozostawiają wiele dzieci bez pomocy. Fundacja stara się, w miarę swoich możliwości, zapełnić tę lukę, poprawić sytuację bytową dzieci, ich warunki życia i nauki. Pomoc polega na finansowaniu obiadów dla dzieci, które nie są objęte pomocą gmin. Często dzięki dożywianiu dzieci regularniej chodzą do szkoły, co poprawia ich wyniki w nauce. W ciągu 6 lat prowadzenia progarmu Fundacja zapewniła ponad 25 tys. dzieci przeszło 3 200 tys. posiłków.

http://www.adbino.pl

Sylwester KozakKampanie społeczne w sieci adBino.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.