KandydaciDoSejmu.pl – sezonowy serwis wyborczy

Jeśli przy urnie wyborczej wybrałeś metodę chybił-trafił bo nie wiedziałeś kim są ludzie, których nazwiska widzisz – KandydaciDoSejmu.pl ma dla ciebie propozycję. Serwis chce ułatwić wyborczy wybór przez prezentację wszystkich kandydatów w jednym miejscu. Zapraszamy do naszej recenzji.

Witamy w serwisie poświęconemu kandydatom do Sejmu RP – takie hasło wita na stronie KandydaciDoSejmu.pl. Projekt został zgłoszony do naszej recenzji, postanowiliśmy więc – ponieważ temat jest aktualny – przyjrzeć mu się bliżej.

Serwis tworzy zespół osób, „pasjonatów Ruby on Rails”, którzy pracują także nad wprowadzeniem innych projektów. KandydaciDoSejmu.pl wystartował w połowie sierpnia i nie będzie, jak deklarują twórcy, jednorazowy.

Ze względu na cykliczność wyborów, przewidujemy jednak sporą oglądalność krótko przed datą wyborów – mówią nam. Projekt powstał w celu zebrania wszystkich kandydatów w jednym miejscu. Ma to zapobiec sytuacji, w której przy urnach wyborczych obywatele widzą tylko listę nazwisk, które nic im nie mówią.

W chwili pisania tekstu na stronie dostępna jest lista kandydatów z wyborów w 2007 roku.

Po zatwierdzeniu list wyborczych przez PKW, uzupełnimy dane kandydatów i przygotujemy się do głosowania. Aktualnie serwisy prezentują dane z roku 2007, do oficjalnego zatwierdzenia danych przez PKW, nie prezentujemy listy z 2011 – mówią twórcy projektu. Przekonują, że tegoroczne listy pojawią się przed końcem tego tygodnia. [Aktualizacja: w chwili publikacji tekstu na e-biznes.pl, serwis pokazuje już tegorocznych kandydatów]

Serwis pozwala wyszukiwać kandydatów za pomocą nazwisk lub mapki, która umożliwia podgląd poszczególnych okręgów wyborczych. Wizytówki poszczególnych kandydatów zawierają podstawowe informacje wyborcze (komitet, lista, pozycja, okręg). Jest tu także miejsce na notkę biograficzną i logo. Pod wizytówką znajduje się lista innych kandydatów tego samego komitetu oraz kandydatów z tego samego okręgu.

KandydaciDoSejmu.pl - sezonowy serwis wyborczy 1

Projekt umożliwia również podgląd działających w Polsce partii politycznych. Każda z nich ma swoją wizytówkę z logo, danymi kontaktowymi oraz listą wystawionych do wyborów kandydatów.

KandydaciDoSejmu.pl zarabiać mają dzięki płatnym wizytówkom kandydatów do Sejmu i Senatu.

Zachęcamy Cię do założenia wizytówki, pozwól, aby wyborcy dowiedzieli się kim jesteś, jakie masz doświadczenie oraz jakie stawiasz sobie cele wyborcze. Możesz wybrać 3 opcje wizytówki, darmową z podstawowymi informacjami, rozszerzoną ze szczegółowymi danymi, takimi jak zdjęcie, doświadczenie, cele wyborcze oraz rozszerzoną bez prezentacji innych kandydatów na stronie, wybierz odpowiednią wizytówkę i wypełnij formularz. Dziękujemy i życzymy zwycięstwa w wyborach – zachęcają twórców twórcy KandydaciDoSejmu.pl. Wizytówki płatne kosztują 10 zł lub 50 zł (jeśli nie nie mają być na niej wyświetlane linki do wizytówek innych kandydatów).

Dostępne są również „opcje premium”. Prezentacja na stronie głównej serwisu (1000 zł/miejsce), stronie głównej województwa (500 zł) czy okręgu wyborczego (100 zł).

A co z konkurencją?

Konkurencyjnych serwisów – podobnych do Kandydatów – nie ma, ale są takie, które w sposób „suchy” prezentują sylwetki kandydatów (pkw.org.pl), są także serwisy dużych portali dotyczące wyborów – mówią twórcy. Wyróżnikiem ma tu być więc prezentacja większej ilości danych np. doświadczenia, zdjęcia czy notki od samego kandydata.

Wśród planów twórców są także „pierwsze prawybory w internecie zgodne z ordynacją wyborczą”. Szczegóły ich są jeszcze dopracowywane – trudność sprawia przede wszystkim sposób udostępnienia internautom kandydatów odpowiadających ich miejscu zamieszkania.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top