Kapitał zakładowy NetArt to 125 mln złotych

Opublikowano: 28 stycznia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Światowy kryzys gospodarczy nie zdołał na długo wyhamować polskiej branży IT. Przykładem na udokumentowanie tej tezy ma być  firma NetArt. Przedsiębiorstwo zakończyło proces przekształcania w NetArt Spółkę Akcyjną S.K.A a wysokość kapitału zakładowego wyniósł 125 milionów złotych.

Przedsiębiorstwo, do którego należą serwisy: nazwa.pl i serwery.pl, zakończyło proces przekształcania w NetArt Spółkę Akcyjną S.K.A. W związku z tym ogłoszono wysokość kapitału zakładowego, który wyniósł 125 milionów złotych. Tak wysoki poziom zabezpieczeń ma przełożyć się bezpośrednio na poziom zaufania, jakim obdarzana jest firma w swoim otoczeniu biznesowym. Ułatwi to podjęcie dalszych inwestycji dotyczących rozwoju firmy i podnoszenia jakości usług.

NetArt jest właścicielem m.in. serwisu nazwa.pl. Od początku swojej działalności w 1997 roku świadczy kompleksowe usługi w dziedzinie rejestracji i obsługi domen internetowych. W serwisie utrzymywanych jest ich obecnie ponad 500 tys., co stanowi 30% udział w rynku. NetArt oferuje również usługi hostingowe w oparciu o własne Data Center umiejscowione w Krakowie.

Pozycja jaką zajmujemy jest wynikiem zaufania, jakim klienci obdarzają naszą firmę. Jest to owoc ciężkiej pracy ponad 200 osobowego zespołu oraz doświadczeń zdobywanych w ciągu 13 lat świadczenia usług. Nieustannie dążymy do czynienia naszej oferty coraz bardziej atrakcyjną dla klientów. W tym celu wprowadzamy nowości, takie jak prężnie już działająca Giełda Domen, czy uruchomione w bieżącym tygodniu narzędzie Active.office, które łączy możliwości programu poczty e-mail i organizera, ułatwiając funkcjonowanie firmom. Efektem naszej pracy jest wysoka liczba klientów, którzy nam zaufali i decydują się pozostać z nami na dłużej. Posiadany kapitał pozwala nam aktywnie inwestować w zaplecze techniczne, niezbędne do świadczenia usług najwyższej jakości, a także realnie myśleć o podejmowaniu kolejnych dróg ekspansji rynkowej. – mówi Tomasz Żyła, Prezes Zarządu NetArt Spłka Akcyjna S.K.A.

Prezes firmy NetArt przewiduje tym samym dalszy dynamiczny rozwój firmy w 2010 roku.

Tomasz UchańskiKapitał zakładowy NetArt to 125 mln złotych

Podziel się!

O autorze

tomasz.uchanski