Kariera w Carlsberg Polska

Carlsberg Polska uruchomiła serwis internetowy www.kariera.carlsbergpolska.pl. Elektroniczny system rekrutacji pozwala szybko zdobyć wiedzę na temat aktualnych ofert pracy, międzynarodowego programu stażowego, możliwości rozwoju oraz wizji i wartości firmy.
Serwis KARIERA zakłada również stałe i bieżące pozyskiwanie aplikacji zainteresowanych pracą w Carlsberg Polska, które będą rozpatrywane przez Dział Personalny przy okazji poszukiwania pracownika w obszarze biznesowym zgodnym z jego wykształceniem i kompetencjami.

„Spójrz na naszą stronę, dowiedz się o tym, jak się u nas pracuje, jakie są nasze wartości i zasady etyczne, którymi kierujemy się w codziennej pracy i co możemy zaoferować Ci w rozwoju kariery. Jeśli stwierdzisz, że jesteś gotowy na wygraną swojego życia, zaaplikuj się i dołącz do prawdopodobnie najlepszego zespołu na świecie.” Tak brzmią słowa zachęty na głównej stronie uruchomionego przez Carlsberg Polska serwisu internetowego KARIERA.

Elektroniczny serwis KARIERA w sposób przejrzysty oprowadza użytkownika po obszarach niezbędnych do zdobycia wiedzy na temat firmy, tj. jej wizji – „Być najszybszą firmą piwną w Polsce” oraz wartości – „Prowadź, Zdobywaj, Zwyciężaj.” Strona główna wzbogacona jest również o wywiady z obecnymi stażystami w Carlsberg Polska.

Serwis KARIERA stwarza możliwość błyskawicznego zaaplikowania i wysłania spontanicznie oferty przez osobę zainteresowaną pracą w Carlsberg Polska. Ponadto, stanowi szybkie źródło informacji o aktualnych ofertach pracy.

W serwisie KARIERA można się dowiedzieć, jaki profil pracownika jest pożądany w korporacji i jakie winien posiadać kompetencje. „Szukamy ludzi zdolnych, innowacyjnych, dynamicznych, pełnych energii, dążących do ciągłego doskonalenia, którzy odpowiedzialnie podchodzą do rozwoju swojego i firmy” – mówi Dorota Cagiel, Wiceprezes ds. Personalnych w Carlsberg Polska.

Jednym z kluczowych programów doboru utalentowanych i dynamicznych pracowników jest Międzynarodowy Program Stażowy Grupy Carlsberg w świecie – Carlsberg International Graduate Program. Głównym elementem programu stażowego jest nauka poprzez pracę wspieraną blokiem odpowiednich szkoleń. „Carlsberg Polska uczestniczy w międzynarodowym programie stażowym od pierwszej jego edycji w roku 2002. Udział w nim stwarza szerokie możliwości. Stażysta ma niepowtarzalną szansę na pracę w wielokulturowym środowisku i międzynarodową karierę. Naszą intencją bowiem jest tworzenie puli talentów gotowych w przyszłości do objęcia ról międzynarodowych specjalistów i liderów w firmach Grupy Carlsberg” – podkreśla Dorota Cagiel.

W ciągu czterech lat w programie stażowym Carlsberg Polska uczestniczyło pięćdziesięciu dwóch stażystów, z których większość po dwuletnim okresie pracy objęła stanowiska specjalistów i liderów. Siedmiu najlepszych stażystów wzięło udział w wymianie zagranicznej. „Program cieszy się dużą popularnością wśród studentów. W tegorocznej edycji otrzymaliśmy 750 aplikacji. Również w organizacji wzbudza on ogromne zainteresowanie, a szefowie działów, którzy do swoich zespołów włączyli stażystów zauważają i doceniają wartość w zatrudnianiu najlepszych absolwentów wyłonionych w drodze naszego kilkuetapowego procesu rekrutacyjnego” – dodaje Dorota Cagiel.

Do stałych elementów procesu rekrutacji do programu stażowego należą wstępna elektroniczna selekcja aplikacji, następnie Assessment Centre i na końcu rozmowa z menedżerem, w którego dziale odbywałby się staż. Osoby, które pomyślnie kończą ten proces zatrudniane są w Carlsberg Polska i uczestniczą w dwuletnim programie stażowym. W ciągu tego okresu stażyści objęci są blokami szkoleń rozwoju personalnego oraz nabywania praktycznej umiejętności przy wykonywaniu swojej pracy. Każdy stażysta ma szansę wyjazdu na roczny staż zagraniczny do jednego z krajów w ramach grupy Carlsberg. W tym roku – oprócz Polski – w wymianie udział biorą Wielka Brytania, Finlandia, Dania, Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja i Turcja.

Kolejna rekrutacja do międzynarodowego programu stażowego tradycyjnie zaplanowana jest na marzec 2007 roku.

www.kariera.carlsbergpolska.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry