Kaspersky Lab: Vista versus wirusy

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował nowy artykuł zatytułowany „Vista versus wirusy”, w którym Alisa Shevchenko, analityk wirusów z firmy Kaspersky Lab, analizuje różne aspekty bezpieczeństwa IT w odniesieniu do systemu Windows Vista.

Windows Vista, najnowszy system operacyjny firmy Microsoft, pozycjonowany jest jako produkt zapewniający zwiększoną ochronę. Jednak, zanim jeszcze udostępniono wersję beta, społeczność komputerowa zastanawiała się, na ile realistyczne są twierdzenia o zwiększonym bezpieczeństwie Visty. Czym dokładnie wyróżniają się funkcje, które mają zapewnić użytkownikowi bezpieczeństwo? Jak skuteczne okażą się w rzeczywistości? Czy to prawda, że po opublikowaniu Visty oprogramowanie antywirusowe nie będzie już potrzebne? Artykuł ten zawiera odpowiedzi na kilka z tych pytań.

Autorka przedstawiła szczegółową analizę głównych komponentów systemu Windows Vista służących do zapewnienia bezpieczeństwa, takich jak: User Account Control – komponent zarządzający prawami dostępu; PatchGuard – chroniący jądro systemu, oraz funkcje bezpieczeństwa przeglądarki Internet Explorer 7.

„Funkcje bezpieczeństwa zaimplementowane obecnie w Viście nie są tak wszechstronne, aby użytkownicy mogli pożegnać się z innymi programami służącymi do zapewnienia bezpieczeństwa” – twierdzi Alisa Shevchenko.

Pełny tekst artykułu „Vista versus wirusy” znajduje się w Encyklopedii Wirusów prowadzonej przez firmę Kaspersky Lab.

www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=388

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry