Inkubator dla startupów wykorzystujących Kinecta

Firma Microsoft i inkubator startupów TechStars uruchamiają specjalny program przygotowany dla osób mających pomysł na innowacyjne wykorzystanie kontrolera Kinect.

W programie Microsoftu wziąć udział mogą zarówno studenci jak i działające już firmy, które mają pomysł na wykorzystanie kontrolera w sposób innowacyjny. Aplikacje przyjmowane będą do 25 stycznia. Wybranych zostanie 10 startupów, które otrzymają 20 tys. dolarów dofinansowania. Będą mogły również wziąć udział w trzymiesięcznym okresie stażowym w Microsofcie.

Warto jednak dodać, że zwycięzcy programu będą musieli przekazać 6 proc. udziałów inkubatorowi TechStars. Szkolenia odbywać będą się w amerykańskim Seattle.

http://www.youtube.com/watch?v=diy7rkWkDtU

Celem Microsoftu jest bez wątpienia próba skomercjalizowania wielu pomysłów związanych z wykorzystaniem Kinecta, a w szerszym kontekście: budowanie przewagi konkurencyjnej konsoli Xbox oraz systemu Windows. Program wydaje się ciekawym pomysłem szczególnie dla młodych przedsiębiorców. Więcej informacji znaleźć można na stronach Microsoftu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry