Kioski z prasą online już niebawem

Opublikowano: 23 maja 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Zinio Systems Inc. , światowy lider w produkcji, dystrybucji i rozpowszechnianiu czasopism cyfrowych, poinformowało o podpisaniu umów licencyjnych na wyłączne przedstawicielstwo z firmami AccesoGroup w Hiszpanii, E-Connect AS w Skandynawii i Zakładami Graficznymi Taurus w Polsce. Firmy te będą odpowiedzialne za sprzedaż produktów i usług Zinio krajowym wydawcom czasopism oraz utrzymywanie kiosków on-line do sprzedaży prenumerat bezpośrednim klientom.

Zinio realizuje swoją strategię franczyzową już od ubiegłego roku, wraz z rozpoczęciem działalności w Chinach przez firmę Acer. Obecnie prowadzone są rozmowy z kolejnymi sześćdziesięcioma potencjalnymi licencjobiorcami z dwudziestu innych krajów świata.

Joan Sola, prezes AccesoGroup, hiszpańskiej spółki zajmującej się analizą rynku medialnego, stwierdza: – Hiszpańscy wydawcy i czytelnicy dobrze przyjęli cyfrowe magazyny. Dzięki naszej współpracy z Zinio, czytelnicy w Hiszpanii już otrzymują swoje ulubione czasopisma w formie cyfrowej. Natomiast hiszpańskojęzyczna populacja na całym świecie ma dostęp do krajowych wydań czasopism; szybko, tanio i w imponującej oprawie.

– Czasopisma i prasa muszą, śladem innych mediów, podążać w stronę cyfrowej technologii – ocenia Birger Ostraat z E-Connect AS, największej firmy oferującej cyfrowe usługi medialne w Norwegii. – Zinio jest bezapelacyjnym liderem na rynku amerykańskim. Firma oferuje przyjazną platformę umożliwiającą dostęp do interaktywnych opcji, których oczekują czytelnicy oraz model biznesowy niezwykle zachęcający nawet dla zagranicznych wydawców.

Bartłomiej Roszkowski, dyrektor NetPress, on-linowej części Zakładów Graficznych Taurus dodaje: – Polscy czytelnicy na razie traktują cyfrową prasę jak nowinkę. Dlatego wprowadzenie w Polsce systemu Zinio traktujemy jako pasjonujące wyzwanie. Zaoferujemy naszym klientom, czyli wydawcom, doskonałe narzędzie do zwiększenia liczby prenumeratorów, zmniejszenia kosztów i przygotowania podstaw do generowania nowych dochodów. Z kolei użytkownikom naszego serwisu Netprees.pl z pewnością spodoba się program Zinio Reader, który pozwala w przyjemny sposób przeglądać magazyny na ekranie komputera.

– Światowy rynek czasopism jest ogromny – twierdzi Jeff Bruce, wiceprezes ds. sprzedaży Zinio. – W naszym systemie wydawanych jest przeszło 270 czasopism na całym świecie. Cyfrowe wydania ulubionych czasopism otrzymuje już 2 miliony czytelników w 232 krajach. To wszystko powoduje, że e-prasa stała się bezsprzecznie światowym fenomenem. Tworząc mocną sieć licencjonowanych partnerów chcemy osiągnąć zwiększenie liczby magazynów w cyfrowym formacie oraz uproszczenie dostępu, zakupu i czytelnictwa bez względu na język czy kraj potencjalnego czytelnika.

Strona www.netpress.pl, polska internetowa platforma do dystrybucji cyfrowej prasy, zostanie uruchomiona już wkrótce.

Sylwester KozakKioski z prasą online już niebawem

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.