Klasyczne API od Grona

Portal społecznościowy Grono.net udostępnił klasyczne API. Dzięki niemu deweloperzy mogą pobierać zgromadzone na serwisie dane i tworzyć nowe, ciekawe aplikacje dla użytkowników.

Klasyczne API umożliwia użytkownikowi m.in. zmienianie własnego statusu, pobieranie listy znajomych z Grona oraz gronowego ID. Można pozyskiwać szczegółowe informacje na temat usera, w tym wiek, płeć, nick, wysyłać krótkie wiadomości tekstowe tzw. shouty i maile do znajomych.

Chodzi przede wszystkim o wygodę używania z naszego serwisu. Udostępnienie API pozwoli na tworzenie i stosowanie aplikacji desktopowych, przygotowanych przez deweloperów. Chcąc wejść Grona nie będzie trzeba się już logować się na stronie internetowej. – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Po stworzeniu przez deweloperów aplikacji desktopowych, użytkownik instaluje program na swoim komputerze. Należy podać swój login i hasło, by zalogować się na Gronie. To jedyna droga, którą serwis przekazuje jakiekolwiek informacje na temat usera zewnętrznemu deweloperowi. Po zalogowaniu można korzystać z udostępnionego interfejsu – wysyłać pocztę, zmieniać status itd.

Jeśli nasza nowa propozycja przypadnie do gustu użytkownikom, przygotujemy kolejne ciekawe funkcjonalności, które uatrakcyjnią i ułatwią posługiwanie się Gronem. – dodaje Wojtek Sobczuk.

API dostępne jest dla wszystkich użytkowników Grono.net pod adresem: http://grono.net/reklama/api

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry