Kokos.pl zgromadził ponad 1600 użytkowników w miesiąc

1600 zainteresowanych usługami serwisu i niemal 600 tysięcy PLN na inwestycje to efekt miesięcznego funkcjonowania pierwszego w Polsce serwisu typu social lending.
Serwis systematycznie zdobywa nowych zwolenników zainteresowanych inwestowaniem i pożyczaniem pieniędzy w zupełnie nowym modelu, który wypełnia niszę na rynku ofert instytucji finansowych.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni spontaniczną reakcją internautów na start serwisu kokos.pl. Otrzymaliśmy dziesiątki e-maili zarówno popierających ideę social lending jak i konstruktywnych uwag i zapytań, które posłużą nam do podniesienia jakości świadczonych usług – powiedział Sebastian Wojdył, kierownik projektu kokos.pl.

Obecnie  ponad pół miliona złotych są w stanie przeznaczyć inwestorzy na pożyczki dla pozytywnie zweryfikowanych pożyczkobiorców.
Oprocentowanie udzielanych pożyczek waha się od 7 do 28% w skali roku i tyle też mogą zarobić inwestorzy na kokos.pl.

Decyzja o udzieleniu pożyczki przez inwestorów zależy od wiarygodności pożyczkobiorcy i atrakcyjności oprocentowania w konkretnym przypadku.

– W ramach usprawnienia procesu udzielania pożyczek wprowadziliśmy opcję Escrow na aukcjach, dzięki której pożyczkobiorca jeszcze tego samego dnia może mieć środki finansowe na swoim koncie bankowym – dodaje Wojdył.

Kokos.pl stawia sobie za cel zajęcie pozycji lidera w udzielaniu i obsłudze pożyczek przez Internet w Polsce. Serwis zakłada pozyskanie 100 tysięcy użytkowników w ciągu 2 lat.

www.kokos.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry