Komunikator IBM i Lycos pod koniec roku

IBM poinformował, że Terra Lycos zaoferuje użytkownikom na całym świecie możliwość natychmiastowego przesyłania wiadomości (Instant Messaging).

Od strony technicznej usługa opiera się na rozwiązaniu IBM Lotus Sametime. Przewiduje się, że nowa sieć Terra Lycos będzie gotowa pod koniec roku. Współpraca na tym polu ma być pierwszym z wielu wspólnie planowanych przedsięwzięć, gdyż obie firmy zamierzają zaoferować wzajemnie uzupełniające się usługi, adresowane zarówno do użytkowników indywidualnych, jak i korporacyjnych. Zastosowane przez Terra Lycos rozwiązanie natychmiastowego przesyłania wiadomości zapewni także, dzięki Sametime Instant Messaging Gateway, komunikację z innymi grupami używającymi tych standardów.

Brama Sametime Instant Messaging Gateway opiera się na standardzie SIMPLE, zatwierdzonym przez organizację IETF (Internet Engineering Task Force). Użytkownicy Terra Lycos odniosą zatem korzyści wynikające z zastosowania najlepszych dostępnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i opartej na standardach kompatybilności, którą zapewnia Sametime. Nowa sieć Instant Messaging Terra Lycos będzie oferowała:
ˇ integrację z innymi usługami Terra Lycos, jak poczta elektroniczna, terminarz i wirtualny dysk
ˇ rosnący zestaw funkcji, począwszy od czatu i SMS, aż po przesyłanie i współdzielenie treści audio i wideo
ˇ opcję współpracy z innymi społecznościami Instant Messaging
ˇ klientów do komunikacji natychmiastowej, z możliwością dostosowania do potrzeb i upodobań różnych grup użytkowników.

„Terra Lycos wybrał rozwiązanie IBM Lotus Sametime, bo umożliwia współpracę z innymi systemami Instant Messaging,” – wyjaśnia Carlos Gonzales, wiceprezes ds. usług dostępu i komunikacji w Terra Lycos.

„Podjęliśmy decyzję, mając na uwadze jakość i elastyczność IBM Lotus Sametime, czołowej platformy Instant Messaging, i znajomości sieci. Jesteśmy przekonani, że współpracując z firmą o takim doświadczeniu osiągniemy zamierzony cel, którym jest świadczenie naszym klientom usług najwyższej jakości.”

„Gdy Terra Lycos poszukiwał światowej klasy oprogramowania do natychmiastowej komunikacji w związku z planowanym uruchomieniem nowych, interesujących usług, skontaktował się z firmą IBM, liderem w dziedzinie korporacyjnych rozwiązań tego typu,” – powiedział Mark Latchford, wiceprezes regionu EMEA w IBM Lotus Software. „Jesteśmy pewni, że nasza platforma komunikacji natychmiastowej jest najbardziej skalowalnym i niezawodnym rozwiązaniem, które spełni wszystkie potrzeby firmy Terra Lycos i jej klientów na całym świecie.”

Terra Lycos planuje uruchomienie bezpłatnych usług z zakresu Instant Messaging w czwartym kwartale 2002 roku. Usługi będą dostępne dla całej międzynarodowej społeczności użytkowników. Firma planuje też uruchomienie w ciągu roku 2003 płatnej wersji usługi, o większej funkcjonalności i wydajności.

http://www.lycos.com
http://www.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry