Komunikator na Gronie teraz dla wszystkich

Użytkownicy portalu społecznościowego Grono.net mogą nawiązywać rozmowę ze znajomymi za pomocą komunikatora. Docelowo funkcja zastąpić ma dotychczasowy system shotów prywatnych działających obecnie na portalu.

Dla wszystkich Gronowiczów uruchomiono nową funkcjonalność. Pozwala ona prowadzić rozmowy na Gronie, z przyjaciółmi online, bezpośrednio przez serwis. Komunikator umieszczono w lewym dolnym rogu strony. Na pasku mogą wyświetlać się okna konwersacyjne z kolejnymi osobami. W ciągu pierwszych 20 godzin od momentu uruchomienia funkcji userzy przesłali za jej pośrednictwem 154 tysiące wiadomości.

Nowo wprowadzona funkcjonalność docelowo ma zastąpić stosowany system shoutów (dymków), czyli niewielkich wiadomości tekstowych, wyświetlających się podczas przeglądania Grona. Chat, w porównaniu z dymkami, działa dużo szybciej i jest znacznie wygodniejszy dla użytkowników. – mówi Wojtek Sobczuk, współtwórca Grono.net.

Chat umożliwia userom ustawianie 3 różnych statusów: widoczny – user widzi swoich znajomych i sam jest dla nich widoczny, ukryty – user jest niewidoczny dla znajomych, ale ich widzi. W tym trybie ma możliwość rozmowy z dowolną osobą. Ostatni status to wyłączony – user nie widzi zalogowanych znajomych, nie może prowadzić z nimi rozmowy oraz sam widnieje jako osoba niezalogowana.

W ramach prowadzenia komunikatora planujemy uruchomienie na Gronie kolejnych funkcji. Będą to powiadomienia, które zastąpić mają dymki prywatne i publiczne. Obecnie testowane są przez naszych Beta Testerów. Chcemy także umożliwić Gronowiczom prowadzenie rozmowy z dowolnie wybranym użytkownikiem serwisu, nie tylko ze znajomymi. – dodaje Wojtek Sobczuk.

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry