Koniec YouTube-MP3.org?

Według informacji podanych przez TorrentFreak, firm Google zagroziła wniesieniem sprawy sądowej przeciwko YouTube-MP3.org, stronie, która umożliwa konwersję treści wideo z serwisu YouTube na pliki mp3. Czy to koniec „odsłuchiwania filmów” z YouTube?

Koniec YouTube-MP3.org? 1W liście skierowanym do YouTube-MP3.org firma Google powiadomiła administratorów, że strona narusza warunki usług przewidzianych dla podmiotów korzystających z API YouTube. Według przepisów zakazane jest „oddzielanie, izolowanie lub modyfikowanie składników audio i wideo we wszelkich treściach audiowizualnych udostępnionych przez API YouTube”.

Korporacja dała serwisowi siedem dni na wyłączenie konwersji, po których sprawa trafić ma do sądu. Według informacji TorrentFreak podobny list wysłano również do serwisu Music-Clips.net.

Chcemy przypomnieć, że około 200 mln ludzi na świecie korzysta z takich usług jak nasza i Google nie tylko ignoruje tych ludzi, ale również zaczyna całą usługę kryminalizować. W konsekwencji przestępcą okazuje się każdy z 200 mln użytkowników – powiedział Philip, jeden z administratorów YouTube-MP3.org.

YouTube-MP3.org to miejsce, gdzie wpisując na stronie adres do konkretnego filmu na YouTube można dokonać konwersji do pliku mp3. Rozwiązanie to jest bardzo popularną formą zdobycia utworu muzycznego z teledysku udostępnionego w YouTube.

Koniec YouTube-MP3.org? 2

O popularności serwisu świadczą liczby: według Google DoubleClick serwis przyciąga 1,3 mln odwiedzających każdego dnia.

Aktualnie firma Google zablokowała wszystkie serwery YouTube-MP3.org, które są połączone z serwisem YouTube.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry