Konkurs dla miłośników fotografii modyfikowanej cyfrowo

Fotografia modyfikowana cyfrowo to ważna dziedzina sztuk wizualnych, a interaktywny tablet najwygodniejszym narzędziem do cyfrowej obróbki obrazu – takie idee przyświecają konkursowi dla grafików zorganizowanemu przez Fundację na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, głównego sponsora, firmę Wacom, oraz partnerów projektu, firm Veracomp SA i Akademię Fotografii.

W konkursie „Rzeczywista nierzeczywistość” może wziąć udział każdy pasjonat fotografii modyfikowanej cyfrowo. Wystarczy, że przygotuje oryginalną, pomysłową pracę na bazie poddanego cyfrowemu retuszowi zdjęcia o dowolnej tematyce i zarejestruje ją na stronie www.wacomy.pl/konkurs.

Główną nagrodą jest wystawa własnych prac w krakowskim klubie Pauza, profesjonalny tablet graficzny Wacom Cintiq 12WX, oraz miesięczny kurs w Akademii Fotografii pod okiem Piotra Janowczyka, znanego rysownika, grafika komputerowego, historyka sztuki oraz autora animowanych etiud. Nabór prac do konkursu zakończy się 28 lutego br. Ich oceny podejmie się Jury złożone ze światowej sławy polskich autorytetów z dziedziny fotografii i grafiki: Andrzeja Dragana i Tomasza Opasińskiego wraz z Robinem Prestonem, ewangelistą Wacom.

Jednym z celów projektu jest pokazanie grafikom, że tablet to najwygodniejsze i znakomicie uzupełniające profesjonalne oprogramowanie narzędzie do cyfrowej obróbki obrazu. Konkurs, dzięki możliwości wystawy własnej twórczości przez zwycięzców, ma zachęcić do artystycznej aktywności fotografików posługujących się technikami cyfrowymi i popularyzować ideę fotografii modyfikowanej cyfrowo. Z drugiej strony projekt stanowi dla młodych twórców szansę na długofalowy rozwój, dzięki wyposażeniu ich w profesjonalne tablety graficzne firmy Wacom.

„Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Pauza, bo chcemy wspierać młodych artystów i promować fotografię poddaną cyfrowej obróbce. Tablety to idealne narzędzia do takiej artystycznej aktywności, a Pauza doskonałe miejsce na pokazanie jej efektów. Konkurs ten nie jest pierwszą i ostania naszą wspólną inicjatywą, chcielibyśmy, żeby był on organizowany cyklicznie”, – powiedział Łukasz Kuśnierz, menadżer produktów Wacom w Veracomp, dystrybutora rozwiązań tego producenta w Polsce.

Organizatorami konkursu fotografii modyfikowanej cyfrowo „Rzeczywistość nierzeczywista” są: Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza, główny sponsor, firma Wacom oraz partnerzy projektu firmy Veracomp SA i Akademia Fotografii. Patronat medialny nad konkursem objęli: Computer Arts, Cracow-Life.com, Fotopolis.pl, FOTO, Fotografia Cyfrowa oraz PSD.

www.wacomy.pl/konkurs

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry