Konkurs informatyczny Grono.net

Grono.net ogłosiło konkurs informatyczny na najciekawszą aplikację zewnętrzną przygotowaną na podstawie udostępnionego kodu API. Konkurs Widget Grono.net powstał z myślą o programistach i webmasterach polskiego Internetu, studentach informatyki i pasjonatach technologii.
Celem organizatorów jest promowanie osób, które niezależnie od stopnia zaawansowania chcą wykazać się swoimi pomysłami oraz umiejętnościami w dziedzinie IT. Zadaniem uczestników będzie stworzenie dowolnej aplikacji na komputer PC, Mac lub stronę www, która wykorzystuje zasoby oraz kod API serwisu Grono.net.

„Chcemy, aby użytkownicy wspólnie z nami tworzyli rozwiązania, których najbardziej potrzebują. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do powstania aplikacji, które pomogą naszej społeczności jeszcze lepiej korzystać z zasobów i możliwości Grono.net. Jest to również okazja do sprawdzenia samego siebie, wygrania wartościowych nagród oraz szansy na staż i doskonalenie swoich umiejętności w pracy nad jednym z najbardziej innowacyjnych systemów stworzonych przy wykorzystaniu Open Source w Polsce.” – mówi Albert Szybiński, Dyrektor Działu IT Grono.net

Laureat pierwszego miejsca otrzymuje wysokiej klasy notebook Apple MacBook Pro oraz możliwość odbycia płatnego stażu w dziale IT Grono.net. Drugie miejsce zostanie nagrodzone Apple MacBook. Autorzy trzech wybranych aplikacji dodatkowo otrzymają odtwarzacze iPod. Uczestnicy konkursu zachowują pełne prawa autorskie swoich projektów.

Jury oceni projekty głównie pod kątem innowacyjności pomysłu, użyteczności rozwiązania dla użytkowników oraz stopnia wykorzystania zasobów serwisu. Dodatkowym atutem nadsyłanych aplikacji będą funkcje wspomagające integrację społeczności Grono.net.

Osoby zainteresowane udziałem w konkursie od 1 października mogą przesyłać realizacje swoich pomysłów na adres api@grono.net. Konkurs potrwa do 31 listopada.

www.apidoc.grono.net

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry