Kroki milowe dla Windows 8

Opublikowano: 2 sierpnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Microsoft ogłosiła, że zakończono fazę rozwoju i testowania systemu operacyjnego Windows 8 i wkrótce będzie on dostępny dla producentów i deweloperów, w wersji OEM do instalacji na nowych komputerach i urządzeniach.

Spółka Microsoft poinformowała na swoim blogu, że wydała gotową do produkcji wersję systemu operacyjnego Windows 8. Oznacza to, że na całym świecie będzie można w ciągu kolejnych dwóch tygodni pobrać ostateczną wersję systemu operacyjnego najnowszej generacji w wersji Release to Manufacturing (RTM).

Kroki milowe dla Windows 8 1

Programiści i specjaliści z dziedziny IT, subskrybenci Microsoft Developer Network lub Tech Net do 15 sierpnia otrzymają uprawnienia pozwalające na rozpoczęcie korzystania z systemu operacyjnego Windows 8.

16 sierpnia klienci korzystający z systemu Microsoft Software Assurance dla systemu Windows będą mogli pobrać program Windows 8 edycja Enterprise poprzez Volume Licence Service Center. Pozwoli to im na testowanie nowego systemu Microsoftu. W tym samym dniu dostęp do Windows 8 uzyskają członkowie Microsoft Network Partner. Cztery dni później otrzymają go również dostawcy Microsoft Action Pack.

1 września klienci licencji grupowych otrzymają dostęp do zakupu Windows 8 za pośrednictwem sprzedawców Microsoft.
Jednocześnie, firma Microsoft poinformowała o wydaniu finalnej wersji programu Windows Server 2012.

Już 26 października tego roku, według wcześniejszych zapowiedzi Microsoftu, klienci będą mogli kupić system Windows 8 albo zmodernizować istniejące systemy – Windows 7, Vista i XP. Uaktualnienie systemu operacyjnego pociągnie za sobą koszt 39,99 dolarów. Kupując system Windows 7 PC już dzisiaj, klient zapłaci za jego upgarde do Windows 8 14,99 dolarów. Jak do tej pory, firma Microsoft nie opublikowała oddzielnej ceny za Windows 8.

Marta Michałek-MachniewskaKroki milowe dla Windows 8

Podziel się!

O autorze

marta