Kroll Ontrack przejmuje norweski Ibas Holdings

Firma Kroll Ontrack Inc. , poinformowała dziś o przejęciu Ibas Holdings ASA – wiodącej norweskiej firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu i kasowaniu danych oraz dostarczaniu elektronicznych środków dowodowych. Z dniem 31 stycznia br. Ibas staje się częścią firmy Kroll Ontrack.

Kwota za jaką Kroll Ontrack, Inc. przejęła Ibas Holdings ASA to 45 milionów USD (298 milionów NOK – koron norweskich). Całość transakcji została zamknięta w okresie 30 dni od złożenia oferty przez Kroll Ontrack, Inc.

W tym czasie amerykański inwestor zdobył zgodę 90 procent udziałowców firmy Ibas oraz zezwolenia na dokonanie transakcji wydane przez urzędy antymonopolowe w Niemczech i w Norwegii.

– Przez połączenie sił obu organizacji będziemy w stanie oferować usługi odzyskiwania danych i dostarczania elektronicznych środków dowodowych najwyższej klasy klientom w ponad 20 krajach i 13 językach – powiedział Ben Allen, prezes Kroll Ontrack, Inc. – Integracja pozwoli nam na wymianę doświadczeń i technologii, a w konsekwencji umożliwi dalsze ulepszenie oferowanych usług. W rezultacie szczególne korzyści uzyskają nasi klienci i partnerzy, ale także cała branża odzyskiwania danych – dodał Ben Allen.

Przez okres najbliższych trzech miesięcy w obu firmach nie zajdą żadne zmiany związane z przejęciem. Zarówno 166 pracowników firmy Ibas jak i jej dotychczasowy prezes pozostaną na swoich stanowiskach.

– To co najważniejsze teraz to fakt, że mimo zmian możemy nadal pozostać skupieni na naszej podstawowej działalności – powiedział Bjoern Arne Skogstad, dotychczasowy prezes Ibas Holdings ASA. – Zbudowaliśmy światowej klasy firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu i kasowaniu danych oraz dostarczaniu elektronicznych środków dowodowych. Zamierzamy podzielić się naszą wiedzą w miarę jak będzie postępowała integracja obu organizacji. Dziś, jutro i w przyszłości musimy kontynuować naszą działalność utrzymując najwyższą jakość usług – tak jak oczekują tego nasi klienci – dodał Bjoern Arne Skogstad.

W 2005 roku, obie firmy rozwiązały łącznie w skali globu ponad 50 000 spraw związanych z utratą danych.

W przyszłości korzystając z łącznie ponad 40 letnich doświadczeń obu organizacji Kroll Ontrack, Inc. zamierza dostarczać klientom na całym świecie, również w Polsce, najbardziej zaawansowane i najszybsze usługi odzyskiwania i kasowania danych oraz dostarczania elektronicznych środków dowodowych.

http://www.ontrack.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry